Powody, dla których warto używać regałów ocynkowanych do


Powody, dla których warto używać regałów ocynkowanych do
Przemysł spożywczy musi zachować odpowiednie standardy zdrowia i bezpieczeństwa. Przed dotarciem do odbiorców żywność powinna być przechowywana w bezpiecznym środowisku.

Przemysł spożywczy musi zachować odpowiednie standardy zdrowia i bezpieczeństwa. Przed dotarciem do odbiorców żywność powinna być przechowywana w bezpiecznym środowisku. Półki są najczęściej używane do przechowywania artykułów spożywczych w restauracjach, kuchniach handlowych i magazynach. Jedną z najbardziej preferowanych opcji przechowywania żywności są regały ocynkowane. Oto powody, dla których ocynkowane stalowe regały są najpopularniejszą opcją.

Długa żywotność: Regały wykonane ze stali ocynkowanej mają właściwości antykorozyjne. Produkcja stali ocynkowanej obejmuje nakładanie kilku warstw tlenku cynku, co zapewnia jej odporność na rdzewienie. Wytrzymuje wysokie temperatury, ekstremalne zimno lub wilgoć. Cechy te zapewniają długą żywotność regałów.

Mniej konserwacji: Stal ocynkowana to materiał o doskonałej jakości i często stosowany ze względu na doskonałą trwałość. Trudno jest ją zadrapać ze względu na powłokę. Ta cecha sprawia, że ​​takie regały są idealne do kuchni komercyjnych. Grubość stali ocynkowanej jest lepsza dzięki powłoce ze stopu cynku. To sprawia, że ​​jest trwała, a koszty konserwacji są niższe niż w przypadku innych materiałów.

Środek bezpieczeństwa: Stal ocynkowana jest całkowicie bezpieczna do przechowywania żywności. Stosuje się ją w piekarnikach, regałach, tacach, zamrażarkach, lodówkach, przenośnikach taśmowych i blatach. W tych obszarach żywność może wejść w kontakt z metalem. Należy unikać tylko żywności kwaśnej do przechowywania na stalowych półkach ocynkowanych, ponieważ może ona reagować z powłoką cynkową i tworzyć sól, która nie jest korzystna dla zdrowia.

Przyjazna dla środowiska: Procedura cynkowania wymaga mniejszej energii w porównaniu z innymi procedurami przemysłu ciężkiego. Poza tym stal ocynkowana nadaje się w 100% do recyklingu. Ma także długą żywotność, co sprawia, że jej produkcja może być mniejsza i przez to jej negatywny wpływ na środowisko naturalne jest ograniczony.

Opłacalność: Powłoka cynkowa zmniejsza prawdopodobieństwo korozji lepiej niż jakakolwiek inna obróbka powierzchni. Stal ocynkowana ogniowo pozostaje zabezpieczona przed korozją i zapewnia wysoki stopień trwałości. Zwiększona wytrzymałość i trwałość oznacza brak konieczności częstej konserwacji oraz zmniejszenie kosztów spowodowanych wymianą.

Wniosek: Galwanizowane stalowe regały są idealne do zastosowań w przemyśle spożywczym. Produkty spożywcze mogą być przechowywane na tych półkach w warunkach mrożenia, aby zachować smak i inne właściwości. Półki są także odporne na uszkodzenia spowodowane wysoką temperaturą.

Powiązane artykuły

Witamy na naszym portalu z wartościowymi artykułami pogrupowanymi w różnych kategoriach. Tutaj możesz dodać artykuł i podzielić się nim z innymi użytkownikami internetu. Publikowanie własych artykułów to dobry pomysł na reklamowanie własnej marki, produktu czy strony internetowej.
Dbamy o to, żeby wszystkie artykułu na naszej stronie były napisane poprawnie, zgodnie z założeniami SEO, gramatyką oraz etykietą internetową. Zapraszamy do dodawania swoich artykułów - publikacja ich odbywa się zazwyczaj szybciej niż w 48 godzin.