- 22.10.2018
- /
- Kategoria:
Prasowanie to jeden z obowiązków domowych, którego często nie lubimy wykonywać. Sterta ubrań do prasowania narastająca każdego dnia, godziny spędzone przy żelazku – nie jest to zachęcająca perspektywa. Co możemy zrobić, aby ułatwić sobie życie i czynność ta, była jak najbardziej komfortowa i efektywna? Sprawdź, jakie akcesoria do prasowania dostępne są na rynku i zdecyduj czy jest w śród nich perełka wprost dla Ciebie!
Po pierwsze: dobra deska
Dobrze dobrana deska do prasowania to klucz do sukcesu. Przede wszystkim powinna być stabilna. Stawiając na niej gorące żelazko musimy być pewni, że nie zsunie się ono i będzie bezpiecznie czekać w odpowiednim uchwycie. Drugim istotnym elementem dobrej deski jest jej wysokość. Powinna być regulowana, by można dostosować ją do osób o różnym wzroście, dzięki czemu prasowanie będzie komfortowe. W desce Air Board M Compact Plus NF marki Leifheit mamy możliwość dopasowania wysokości aż na poziomie 95 cm.
Trzecią sprawą jest odpowiednia długość i szerokość deski. Powinna umożliwić wygodne prasowanie różnych rodzajów ubrań – od spodni, przez koszulki na wyjściowych koszulach kończąc. Ciekawym dodatkiem do deski jest przedłużacz, który podłączony do kontaktu umożliwia nam wpięcie żelazka bezpośrednio do deski. Zdecydowanie zwiększa to możliwość manewrowania żelazkiem, „wydłużając” jego kabel. Air Bord M Compackt Plus dodatkowo wyposażona została w uchwyt na kabel, dzięki czemu nie „plącze” się on po desce.
Aby jeszcze bardziej zwiększyć komfort prasowania, możemy do deski dostawić specjalne siedzenie z regulowaną wysokością, np. krzesełko do deski Niveau. Dzięki niemu podczas prasowania będziemy mogli sobie przysiąść, jednocześnie nie ograniczając swoich ruchów – a co najważniejsze - odciążając kręgosłup.
Co zrobić w razie braku miejsca w mieszkaniu na dużą deskę do prasowania?
Gdy cierpimy na wieczny brak miejsca i przestrzeni ciekawym rozwiązaniem może być mniejsza wersja deski do prasowania jak np. AirBoard Compact. Wystarczy położyć ją na stole…i już! Deska zbudowana jest w taki sposób,
że możemy swobodnie prasować, nie obawiając się o uszkodzenie stołu.
Innym pomysłem przy braku miejsca jest koc do prasowania, np. Reflecta Speed. Pozwala on również prasować na stole. Posiada metalizowaną tkaninę odbijającą ciepło i 2mm piankę. Po skończonej „pracy” można złożyć go i przechowywać w torbie lub reklamówce. Dzięki małym rozmiarom jest idealny do zabrania go np. na wakacje czy podróż służbową.
Po drugie: gadżety na ratunek
Często (szczególnie panom) prasowanie sprawia trudność w momencie, gdy należy wyprasować koszulę wyjściową czy spodnie od garnituru. Wymaga to nieco wprawy i dobrej techniki. Czynność tą można ułatwić sobie, używając specjalnej rękawicy do prasowania, która przyspiesza ten proces. Wykonana jest w 100% z bawełny i posiada specjalną, metalizowaną, odporną na ciepło powłokę. Używamy jej zakładając na rękę, i wsuwając w trudno dostępne miejsca, które chcemy wyprasować. Następnie najeżdżamy żelazkiem, które swobodnie poradzi sobie z zagnieceniami na rękawach, kołnierzach czy kieszeniach.
Innym ciekawym rozwiązaniem dla osób, których koszule i bluzki stanowią trzon ich garderoby jest rękawnik. Służy on do prasowania rękawów koszul czy bluzek bez jakichkolwiek zagnieceń. Urządzenie to wygląda jak miniaturowa wersja deski do prasowania, a dzięki niewielkiej szerokości idealnie „wpasuje się” do każdego rękawa, usuwając zagniecenia z każdej jego strony. Rękawnik jest składany, dzięki czemu jest przenośny i zabiera niewiele miejsca.
Po trzecie: przechowuj mądrze
Wyprasowane ubrania powinniśmy przechowywać w taki sposób, by jak najdłużej pozostały bez zagnieceń. I nasza praca nie poszła na marne! Podstawową sprawą są dobrej jakości wieszaki, które nie będą się wyginały pod ciężarem wieszanych na nich ubrań jak marynarki czy swetry. Znajdziemy je w zestawie akcesoriów Pegasus marki Leifheit. Suszarki z serii Pegasus są praktyczne i zapewniają pełną wygodę suszenia. Posiadają wszystko czego potrzebuje dobra suszarka, dzięki równoległym nóżkom stoi bardzo stabilnie wewnątrz, jak i na zewnątrz. Długie rzeczy, takie jak ręczniki lub spodnie można suszyć na bocznych, składanych skrzydłach, na których dzięki wysokości 107 cm nic nie ciągnie się po ziemi. Na obu zewnętrznych skrzydłach w kształcie falistym można z powodzeniem zawiesić wieszaki na ubrania. Do takich wieszaków doskonałym uzupełnieniem są uchwyty na małe elementy naszej garderoby, takie jak skarpetki, chustki na szyje lub bielizna. Rozwiązanie to zdecydowanie ogranicza liczbę używanych spinaczy, dodatkowo jest trwałe i użyteczne
Często brakuje nam w szafie miejsca na takie dodatki do garderoby jak paski i krawaty. Te pierwsze można powiesić na dedykowanym im wieszaku Omega marki Leifheit. Pozwala on przechowywać paski w pozycji wiszącej, dzięki której najlepiej zachowują swój wygląd i trwałość. Krawaty można wczepić w wieszak Snoby, który pomieści ich aż 30 na raz! Rozwiązanie to eliminuje problemy z pomiętymi i zagubionymi krawatami w naszym domu.
Żyjemy w czasach, w których staramy sobie ułatwiać życie. Inwestujemy w różne gadżety, które mają sprawić, że codzienne czynności i obowiązki będziemy wykonywać szybciej. Warto więc zainwestować w akcesoria, które sprawią, że nie tylko uwolnimy sobie więcej czasu, to jeszcze prasowanie może stać się jedną z najbardziej przyjemnych czynności domowych.
www.leifheitsklep.pl
Kontakt dla mediów
Sensi Gray PR
Aleksandra Pawlik
E-mail: a.pawlik@gray.com.pl