Graviola lekiem na raka?


Graviola lekiem na raka?
Owoc gravioli , który pozyskuje się niewielkiego drzewa w ostatnim czasie robią furorę. Z tego niezwykłego owocu można zrobić smakowite napoje albo spożywać na surowo. Jednak poza walorami smakowymi, jak pokazują badania, graviola może odegrać bardzo ważną rolę w leczeniu raka.

Dotychczas właściwości gravioli byływykorzystywane głównie w leczeniu biegunki, gorączki, schorzeń wątroby, reumatyzmu. Wiadomwe też, że wyciągi z tej rośliny odrywają  znaczącą rolę w regulowaniu ciśnienia. Graviola stosowana jest także w przypadku cukrzycy, astmy czy artretyzmu. Roślina ma działanie uspokajające, antydepresyjne i przeciwwirusowe. Spożywanie owoców oraz soku z gravioli zaleca się nawet kobietom karmiącym piersiom.

Badania nad dobroczynnymi właściwościami owocu gravioli sięgają lat 40. ubiegłego wieku i wykazały jej liczne zastosowania. Mimo tego graviola nie była wcześniej popularna. Wszystko zmieniło się, gdy ujawniono jej prawdopodobne działanie antynowotworowe.

Graviola to bomba witaminowa .

Trudno znaleźć drugą taką rośliną, która bogata jest w zarówno w witaminę C, B6, jak i żelazo, magnez, potas, sód, cynk czy tiaminę i rybofalwinę. Roślina posiada silne zdolności oczyszczające i energetyczne,

Badania wykazały, że graviola może odegrać główną rolę w leczeniu raka.

Już dużo wcześniej naukowcy odkryli  jej działanie insektobójcze i mikorobójcze. Jednak ostatnie badania wskazują, że roślina zawiera związki (acetogeniny annonaceowe), które mają działanie antynowotworowe i  nawet w małych dawkach niszczą komórki nowotworowe, jednocześnie bez negatywnego wpływu na komórki zdrowe. Dowiedziono ze acetogeniny są w stanie wstrzymać rozwój komórek rakowych, a nawet eliminować zmiany, np. guzy, odporne na inne formy leczenia.

Badania nad graviolą wykazują, że roślina może być pomocna w pokonaniu nawet 12 typów zmian nowotworowych. Są to m.in.: rak piersi, wątroby, płuc, jelita grubego, prostaty, chłoniak, mięśniak płuc oraz trzustki. Po za tym naukowcy stwierdzają w swoich badaniach, że graviola ma dobry wpływ na układ immunologiczny, jeśli stosowana jest, np. w czasie chemioterapii – znacznie zmniejsza jej negatywne skutki.
 

Dzięki  silnym właściwościom gravioli, można uniknąć silnego osłabienia organizmu spowodowanego walką chorego organizmu, utraty włosów czy nudności oraz chronić zdrowe komórki.

Jednak nie należy stosować gravioli jako jedynej formy terapii, ponieważ aktualnie ekstrakt z tej rośliny ma charakter raczej wspomagający. Warto być również ostrożnym isprawdzać zawartość gravioli w reklamowanych przetworach.

Sprawdzona apteka www.konopiafarmacja.pl dzięki której w naszej ofercie znajdziesz wyłącznie produkty wysokiej jakości. W tym wspomnianą wyżej w artykule graviole .

 

 

Powiązane artykuły

Witamy na naszym portalu z wartościowymi artykułami pogrupowanymi w różnych kategoriach. Tutaj możesz dodać artykuł i podzielić się nim z innymi użytkownikami internetu. Publikowanie własych artykułów to dobry pomysł na reklamowanie własnej marki, produktu czy strony internetowej.
Dbamy o to, żeby wszystkie artykułu na naszej stronie były napisane poprawnie, zgodnie z założeniami SEO, gramatyką oraz etykietą internetową. Zapraszamy do dodawania swoich artykułów - publikacja ich odbywa się zazwyczaj szybciej niż w 48 godzin.