Rodzaje styli wnętrzarski na Ślasku w zależności od regionu


Rodzaje styli wnętrzarski na Ślasku w zależności od regionu
O czego zależy rodzaj mebli jakie preferujemy u siebie w domu. Co wpływa czy wybierzemy styl industrialny czy góralski przy projektowaniu swojej kuchni?

Na Śląsku mamy tradycyjne osiedla górnicze i tradycyjne domy wielopokoleniowe. Do takich osiedli na pewno należą Nikiszowiec czy Giszowiec. Nie od dziś wiadomo że otoczenie wpływa na gusty mieszkańców zarówno pod względem urbanistycznym jak i designu mieszkań. Jeszcze z piętnaście lat temu Nikiszowiec był dzielnicą na której nie było nic ciekawego do oglądania. Budynki z czerwonej cegły z tradycyjnymi czerwonymi okiennicami. Szare ulice bez drzew. Dzięki rewitalizacji i inwestycjom Nikiszowiec stał się obecnie miejscem odwiedzanym przez turystów. Mieszkania na Nikiszu są wysokie i mają duże pokoje dają bardzo duże możliwości aranżacji wnętrz. Doskonale wyglądają w nich meble industrialne jak również nowoczesne kuchnie w stylu skandynawskim. Tak wysokie mieszkania raczej nie zabudowujemy pod sufit meblami kuchennymi. Z racji na utrudniony dostęp do górnych szafek stawiamy na meble niższe ale za to bardziej rozbudowane w przestrzeni

W tak dużych mieszkaniach możemy pokusić się na budowanie kuchni na wymiar z wyspą pośrodku. Nie musimy wyburzać ścian pomiędzy kuchnią a pokojem aby przynajmniej optycznie powiększyć malutkie kuchni jak to jest często robione w katowickich blokowiskach z lat siedemdziesiątych.

Śląsk to nie tylko aglomeracja mamy tu też typowe tereny górskie z regionalnym folklorem drewnianymi domami. Tam w domach można często spotkać kuchnie robione z litego drewna na styl folkloru góralskiego których ciężko szukać w miastach regionu. Meble takie są zdobione motywami roślinnymi. W kuchni zawsze znajdzie się miejsce na ciężki drewniany stół i zioła wiszące na szafkach które dodają charakteru i zapachu tradycyjnej kuchni góralskiej.

W zachodnich miastach Śląska gdzie przed wojną były Niemcy można spotkać kamienice we wszystkich stylach architektonicznych. Mieszkania w nich są wysokie i przestronne i dają bardzo duże możliwości zabudowy meblowej. Do takich miast na pewno należy Bytom w którym znajdziemy przekrój stylów historycznych poprzez modernizm i secesję na ekspresioniźmie oraz funkcjonaliźmie skończywszy

Jak widzimy na Śląsku znajdziemy przeróżne style architektoniczne które wpływają na sposób i styl zabudowy wnętrz.

Powiązane artykuły

Witamy na naszym portalu z wartościowymi artykułami pogrupowanymi w różnych kategoriach. Tutaj możesz dodać artykuł i podzielić się nim z innymi użytkownikami internetu. Publikowanie własych artykułów to dobry pomysł na reklamowanie własnej marki, produktu czy strony internetowej.
Dbamy o to, żeby wszystkie artykułu na naszej stronie były napisane poprawnie, zgodnie z założeniami SEO, gramatyką oraz etykietą internetową. Zapraszamy do dodawania swoich artykułów - publikacja ich odbywa się zazwyczaj szybciej niż w 48 godzin.