Czy świece zapachowe są tylko dla kobiet?


Czy świece zapachowe są tylko dla kobiet?
Nie jest tajemnicą, że Polki w ślad za swoimi koleżankami z Zachodu zakochały się w świecach zapachowych. Moda na świece przyszła do nas z USA i Wielkiej Brytanii. Tam, już od czterdziestu lat kręci się biznes świeczkowy i osiągnął rozmiary porównywalne do rynku luksusowych perfum.

Co jest takiego niesamowitego w świecach zapachowych, że kupujemy szklany słoik z woskiem i knotem za ponad 100 zł, a potem delektujemy się nim całymi tygodniami? Oczywiście w międzyczasie dokupując jeszcze kolejne świece.

Otóż po pierwsze - zapach. To najważniejszy powód. Dostępne są tysiące zapachów od Pistacji z Cytryną (Lemon Pistachio, Village Candle) i Francuskiej Wanilii (French Vanilla, Heart & Home), poprzez Świąteczne Ciasteczka (Holiday Cookie, Kringle Candle), Różowe Piaski (Pink Sands, Yankee Candle), po Miękki Kocyk (Soft Blanket, Yankee Candle).

Po drugie - płomień. To on tworzy magię, czaruje, raduje i ociepla wnętrze. Sprawia, że nasze pokoje stają się przytulne. Iluminacja pozwala zapomnieć o troskach dnia codziennego, brzydkiej pogodzie za oknem, daje zaś poczucie ciepła i bezpieczeństwa.

Po trzecie - nostalgia. Ulubione zapachy przenoszą nas w czasie, przypominają o miłych chwilach, kojarzą się z dzieciństwem, komfortem, radością, miłością, czyli najlepszymi momentami w naszym życiu. Wywołują same dobre emocje.

Po czwarte - obietnica. Nowe zapachy kuszą nas przygodą, przenoszą w odległe miejsca, dodają splendoru. Daleki Wschód, Azja, ale też Kanada, Hawaje czy Nowy Jork mają swoje ulubione zapachy uwięzione w słojach. Wystarczy zapalić, aby znaleźć się w innym miejscu.

Przczytaj jeszcze Jak palić świece WoodWick

I ostatni powód - to idealny prezent. Kochamy dawać oryginalne prezenty i dzielić się z innymi tym, co sami uwielbiamy. Nie ma niczego lepszego od satysfakcji, jaka nas czeka, kiedy odwiedzimy obdarowanego w jego domu, a tam rozchodzi się wybrany przez nas zapach. Świecą można się cieszyć o wiele dłużej niż książką, butelką wina czy bukietem róż.   

Powiązane artykuły

Witamy na naszym portalu z wartościowymi artykułami pogrupowanymi w różnych kategoriach. Tutaj możesz dodać artykuł i podzielić się nim z innymi użytkownikami internetu. Publikowanie własych artykułów to dobry pomysł na reklamowanie własnej marki, produktu czy strony internetowej.
Dbamy o to, żeby wszystkie artykułu na naszej stronie były napisane poprawnie, zgodnie z założeniami SEO, gramatyką oraz etykietą internetową. Zapraszamy do dodawania swoich artykułów - publikacja ich odbywa się zazwyczaj szybciej niż w 48 godzin.