Dlaczego warto zamówić do kuchni meble na wymiar?


Dlaczego warto zamówić do kuchni meble na wymiar?
Kiedy kupujemy nowe mieszkanie. Zaczynamy się zastanawiać jakie meble do kuchni wybrać. Na rynku mamy dostępne meble modułowe i meble na wymiar. Wydaje nam się że meble ze sklepu są tańsze i lepsze. Jednak wcale tak nie jest.

W obecnych czasach w dobie internetu, mnogości aranżacji stylów. W momencie gdy stajemy przed wyborem naszych wymarzonych mebli do kuchni

nie wiemy na co się zdecydować. Z jednej strony kuszą nas oferty firm sprzedających meble na wymiar przez internet do własnego montażu. A z drugiej lubimy podejść do salonu meblowego i zobaczyć co kupujemy. A może warto zaryzykować i zdecydować się na meble modułowe?

Musimy sobie zdawać sprawę z tego że nie ma dwóch identycznych pomieszczeń kuchennych. Nawet dwa z pozoru identyczne mieszkania w tym samym bloku będą miały małe różnice w wymiarach.

Obecnie nowe mieszkania oddawane przez deweloperów mają najczęściej kuchnię otwarte na salon. To rozwiązanie potencjalnym klientom daje złudzenie przestronności pomieszczeń. Takie aneksy możemy zabudować meblami modułowymi i meblami na wymiar a różnice w zabudowie zarówno wizualne i jakościowe będą przeogromne.

Meble modułowe

Decydując się na meble modułowe ze sklepu musimy pogodzić się z faktem że na pewno przestrzeń w naszej kuchni nie będzie wykorzystana w 100% Meble modułowe możemy zabudowywać w kuchniach które maja proste ściany ( a takowe nie istnieją) O meble modułowe możemy się pokusić wtedy kiedy przynajmniej jedna ze ścian bocznych naszej zabudowy nie przylega do ściany gdyż nie zostanie nam nieestetyczna szczelina pomiędzy ścianą i meblami. Ważne też jest aby nasza kuchnia nie posiadała w miejscu montażu mebli odstających rur, liczników gazu prądu itp.

Kupując meble modułowe jesteśmy zadowoleni że mają dużo dziurek do regulacji wysokości półek; mało kto zdaje sobie sprawę że takie rozwiązanie osłabia konstrukcje nośną szafek. Poza tym meble modułowe są najczęściej robione z płyty o grubości 16mm a meble wykonywane na zamówienie z osiemnastomilimetrowej.

A może meble na wymiar przez internet?

Jeżeli ktoś jest zwolennikiem zakupów przez internet to oczywiście są sklepy internetowe oferujące taką usługę.

Wady takiego rozwiązania:

 • nie możemy „ dotknąć” materiału z którego będą zrobione meble

 • sami musimy zrobić pomiar wymiarów kuchni a dla osób które nie mają doświadczenia może być to skomplikowane. A wszystkie błędy pomiarowe będą skutkowały źle wykonanymi szafkami.

 • samodzielny montaż – jest to zadanie dla odważnych. Jeszcze jeżeli można pokusić się samemu poskładać szafę dociętą na wymiar to montaż samej kuchni to już wyższa szkoła jazdy. Wychodzą tutaj wszystkie błędy pomiarowe, krzywe ściany. Aby zmontować kuchnię trzeba mieć narzędzia i umiejętności. A błędy drogo kosztują.

Zalety mebli na wymiar do kuchni zakupionych przez internet.

 • Cena – jest atrakcyjniejsza niż w sklepach stacjonarnych i u stolarzy jednak wszelkie pomyłki przy pomiarowaniu i montowaniu mogą spowodować że będzie to najdroższa oferta.

Meble na wymiar od stolarza

Z pozoru ta oferta wygląda na najdroższą jednak to jest tylko z pozoru gdyż:

 • Wybierając meble od stolarza w zasadzie cały proces zlecenia pozostawiamy w gestiach stolarza. To on robi pomiary, montuje i poprawia wszelkie swoje błędy. W zasadzie nic nas nie interesuje oprócz wybrania mebli i terminu końca realizacji zamówienia.

 • Wybierając meble od stolarza mamy możliwość wyboru każdego elementu naszych mebli:

  -rodzaju frontów: lakierowanych, fornirowanych, akrylowanych, drewnianych

  -rodzaju blatu: drewnianego, laminowanego, granitowego ze spieków czy konglomeratów

  - producenta podzespołów naszej kuchni a co za tym idzie ich jakości i ceny

  -rozmieszczenia szafek i ich wymiarów

  -oświetlenia: listwy ledowe, „oczka”

  -dodatkowe rozwiązania podnoszące funkcjonalność kuchni: kosze naroże, kosze cargo, wyciągane blaty, szyby na ścianie

  Reasumując najlepiej zdanie budowy naszej kuchni pozostawić profesjonalistom. A cena sums sumarum będzie podobna jak w innych miejscach a jakość wyższa

Powiązane artykuły

Witamy na naszym portalu z wartościowymi artykułami pogrupowanymi w różnych kategoriach. Tutaj możesz dodać artykuł i podzielić się nim z innymi użytkownikami internetu. Publikowanie własych artykułów to dobry pomysł na reklamowanie własnej marki, produktu czy strony internetowej.
Dbamy o to, żeby wszystkie artykułu na naszej stronie były napisane poprawnie, zgodnie z założeniami SEO, gramatyką oraz etykietą internetową. Zapraszamy do dodawania swoich artykułów - publikacja ich odbywa się zazwyczaj szybciej niż w 48 godzin.