Wyzwanie na ciepłe dni: 4 patenty na wodę


Wyzwanie na ciepłe dni: 4 patenty na wodę
Eksperci i rodzice od lat są zgodni: woda to najlepszy i najzdrowszy napój dla dzieci. Odpowiednio nawadnia, gasi pragnienie, wspiera holistyczny rozwój naszych dzieci zapewniając sprawne funkcjonowanie ich ciał i umysłów.

Ponadto należy pamiętać, że nasze pociechy potrzebują jej dwukrotnie więcej niż osoby dorosłe. Dlatego tak ważne, by jak najwcześniej wyrabiać w ma-luchach nawyk picia wody i traktowania jej jako podstawowego napoju. 
Najlepsza będzie ta źródlana, ale w wielu miejscach w Polsce kranówka jest tak dobrej jakości,
że wystarczy ją przefiltrować lub przegotować, aby bez obaw podać ją maluchowi.
To nieprawda, że dzieci nie lubią wody. Ma neutralny smak i jeśli wcześniej nasze dzieci nie piły soków ani słodzonych napojów (w tym ziołowych herbatek) to przekonanie ich do regularnego popijania wody nie będzie wcale trudne. A nawet jeśli nasze dziecko jest miłośnikiem gazowanych napojów i soków, to również istnieją sprytne sposoby, by przekonać je do zmiany nawyków na zdrowsze.

 1. Bidon superbohatera
  Atrakcyjna forma podania to połowa sukcesu – jeśli chcesz, aby twoje dziecko chętnie sięgało po wodę, wlewaj ją do ładnej butelki. Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz bardziej pomysłowych form i kolorów. Wybierając bidon dla swojej pociechy zwróć uwagę nie tylko na jego wygląd, ale też na materiał, z którego jest wykonany.
 2. Woda w kostce
  Woda w formie lodu nie traci swoich wspaniałych właściwości, a zyskuje zabawny kształt. Wybierzcie wspólnie ciekawe foremki do mrożenia wody, a „kostki” (bo przecież to mogą być też kotki czy ludziki LEGO!) wrzucajcie do szklanek z czysta wodą. W lodzie zatapiać możecie też kawałki owoców czy liski mięty. To pyszna zabawa!
 3. Podkręć smak
  Kawałki owoców można nie tylko mrozić ale też wrzucać do samej wody. Dzięki temu napój nie tylko pysznie smakuje, ale też wygląda apetycznie! Mniam!
 4. Daj dobry przykład!
  Jeśli chcesz, aby twój maluch pił wodę zamiast mniej zdrowych napojów daj mu dobry przykład! I Tobie też to wyjdzie na zdrowie!

 
Elektrolity do zadań specjalnych
Zdrowemu dziecku do zdrowia, szczęścia i picia powinna wystarczyć tylko zwykła woda. Ale kiedy choruje, cierpi z powodu zatrucia pokarmowego albo jest po prostu bardzo gorąco, sięgnij po specjalne wsparcie – elektrolity. Elektrolity (sód, potas, wapń, magnez) są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. W zdrowym ciele i w łagodnych warunkach pogodowych bez problemu utrzymujemy je w równowadze. Ale nadmierne pocenie się, upały czy biegunki i wy-mioty szybko mogą ją zachwiać, doprowadzając do niebezpiecznego odwodnienia. Pamiętaj, że dzieci znacznie szybciej tracą wodę, dlatego właśnie ważne, by podawać im do picia elektrolity.
Elektrolity przeznaczone specjalnie dla dzieci, jak te od Plusssz Junior Elektrolity + Multiwitamina w formie musujących tabletek, wystarczy rozpuścić w połowie szklanki zwykłej chłodnej wody.  Odpowiedni bilans sodu, potasu i magnezu pomogą zachować prawidłową równowagę wodno-elektrolitową organizmu dziecka, a owocowy smak przyjemnie ugasi pragnienie.
Plusssz Junior Elektrolity + Multiwitamina to tabletki musujące o smaku pomarańczowym, zawierające zestaw elektrolitów odpowiedzialnych za prawidłowe wchłanianie wody do organizmu. Zawarte w nich sód, potas, magnez pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni, układu nerwowego, utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi. Produkt polecany jest dla dzieci od 3. roku życia, zwłaszcza w okresie upałów i wzmożonego wysiłku fizycznego. 
 
Cena: ok. 11 zł. 
 

Powiązane artykuły

Witamy na naszym portalu z wartościowymi artykułami pogrupowanymi w różnych kategoriach. Tutaj możesz dodać artykuł i podzielić się nim z innymi użytkownikami internetu. Publikowanie własych artykułów to dobry pomysł na reklamowanie własnej marki, produktu czy strony internetowej.
Dbamy o to, żeby wszystkie artykułu na naszej stronie były napisane poprawnie, zgodnie z założeniami SEO, gramatyką oraz etykietą internetową. Zapraszamy do dodawania swoich artykułów - publikacja ich odbywa się zazwyczaj szybciej niż w 48 godzin.