Social Media Marketing - jakie są wady i zalety używania Social Media dla biznesu?


Social Media Marketing - jakie są wady i zalety używania Social Media dla biznesu?
Obecnie obecność naszej firmy w Social Media jest jednym z obowiązkowych elementów prowadzenia marketingu. Dlaczego warto? Jakie niebezpieczeństwa niesie ze sobą używanie Social Media?

Wady i zalety korzystania z Social Media

W dzisiejszych czasach każdy korzysta z Facebook'a, a duża część społeczeństwa posiada konta na wielu portalach społecznościowych jak np. Twitter, Instagram, LinkedIn itd. W tym tekście postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy prowadzenie Social Media jest korzystne dla Twojej firmy. 

Nikt zapewne nie wątpi w to, że korzystanie z Social Media w celu dotarcia do większej ilości klientów ma więcej zalet niż wad. Przyjrzyjmy się zatem jak to wygląda w praktyce.

Zalety korzystania z Social Media

  • Dzięki Social Media mamy możliwość docierania do nowych klientów, co oczywiście zalicza się do jednych z najważniejszych aspektów posiadania firmowego profilu na Facebook'u lub innym portalu społecznościowym. Korzystając z tej opcji tworzysz dodatkowy kanał komunikacyjny dla swoich potencjalnych klientów. Jeśli dodasz do tego możliwość budowania tak ważnych w dzisiejszych czasach relacji z klientem, to już mamy odpowiedź, dlaczego duża część przedsiębiorców decyduje się na firmową stronę na Facebook.
  • Dodatkowo Social Media oferuje szybki, efektywny oraz prosty przepływ informacji. Twoja firma oferuję ciekawą promocję lub masz do zaoferowania coś specjalnego, co normalnie nie jest w sprzedaży? Za pomocą Facebook'a osiągniesz swoich klientów dosłownie w moment - wystarczy zalogować się na swoją stronę oraz dodać informatywny post. To bardzo proste i korzystne dla obydwu stron. Dodając posty warto zawsze pamiętać, aby dodać link prowadzący do Twojej strony internetowej, ponieważ klient niekoniecznie musi być zainteresowany promowanym produktem, ale może znaleźć coś dla siebie na Twojej stronie. W przypadku, gdy nie posiadasz jeszcze własnej strony internetowej, to czas to zmienić. Pomoc w tej kwestii otrzymasz tutaj: Eurogetwork
  • Jak już wcześniej wspominałem Social Media to możliwość budowania relacji z klientami. Jak to działa? Sama możliwość bezpośredniego kontaktowania się za pomocą czatu, komentowania Twoich usług, produktów i promocji jest już zaawansowanym budowaniem relacji, Oprócz tego Ty sam masz możliwość komunikowania się oraz reagowania na komentarze swoich klientów. Coś pięknego.

Wady korzystania z Social Media:

  •  Ameryki nie odkryję, mówiąc, że Social Media może również przyciągnąć do nas niechcianych klientów. Co przez to należy rozumieć? Chodzi tutaj o klientów, którzy są niezadowoleni z Twoich usług oraz publicznie będą krytykować Twoją firmę, co może oczywiście znacznie przyczynić się do spadku sprzedaży i zainteresowania usługą/produktem. Obecnie prawie każdy sugeruje się opinią znalezioną w internecie, a jak wynika z wielu badań, ponad 80% klientów sprawdza opinie w internecie, zanim zdecyduje się na skorzystanie z usług Twojej firmy.
  • Korzystanie z Social Media kosztuje dużo czasu. Każdy wie, że czas to pieniądz. Na początku mogłoby się wydawać, że wystarczy jakieś 5 minut dziennie, niestety rzeczywistość szybko weryfikuje i okazuje się, że efektywne używanie Social Media wymaga o wiele większych nakładów czasowych.

Podsumowanie
Facebook i inne portale społecznościowe to nie jest odpowiednie miejsce do robienia biznesu. Jest to jednak idealne miejsce pośrednie gdzieś między Twoją profesjonalną stroną internetową  a klientem. Jeżeli wykorzystasz Social Media jako kanał przejściowy między klientem, a sprzedażą to z pewnością osiągniesz suckes. 

zalety social media, wady i zalety social media, wady social media, wady i zalety portali społecznościowych, wady reklamy internetowej, wady marketingu, wady i zalety mediów, wady i zalety facebooka, reklama internetowa wady i zalety, portale społecznościowe wady i zalety, zalety portali społecznościowych, wady i zalety reklamy internetowej, plusy i minusy social media, reklama zewnętrzna wady i zalety, wady i zalety mediów społecznościowych, wady i zalety reklamy, wady portali społecznościowych, zalety marketingu, reklama wady i zalety, zalety i wady reklamy internetowej, wady i zalety korzystania z mediów społecznościowych, wady i zalety marketingu, reklama w internecie wady i zalety, jakie sa wady, zalety i wady facebooka, social media jakie sa, social media dla biznesu, wady i zalety korzystania z internetu

Powiązane artykuły

Witamy na naszym portalu z wartościowymi artykułami pogrupowanymi w różnych kategoriach. Tutaj możesz dodać artykuł i podzielić się nim z innymi użytkownikami internetu. Publikowanie własych artykułów to dobry pomysł na reklamowanie własnej marki, produktu czy strony internetowej.
Dbamy o to, żeby wszystkie artykułu na naszej stronie były napisane poprawnie, zgodnie z założeniami SEO, gramatyką oraz etykietą internetową. Zapraszamy do dodawania swoich artykułów - publikacja ich odbywa się zazwyczaj szybciej niż w 48 godzin.