Goście vs hotele: naruszycieli zasad


Goście vs hotele: naruszycieli zasad
Jak tylko człowiek zdał sobie sprawę z potrzeby regularnych podróży, cywilizacja zaczęła pracować nad tym, aby uczynić je najbezpieczniejszymi i najwygodniejszymi.

Jak tylko człowiek zdał sobie sprawę z potrzeby regularnych podróży, cywilizacja zaczęła pracować nad tym, aby uczynić je najbezpieczniejszymi i najwygodniejszymi.

Branża hotelarska rozwijała się i ulepszała, stawiając sobie za zadanie zapewnienie maksymalnej wygody ludziom, które znajdują się z dala od swoich domów. Wydaje się, że przez setki lat swojego istnienia działalność hotelarska miałaby wejść do „złotego funduszu” działalności ludzkiej. Jednak nawet nowocześni goście hotelu, zamiast zasłużonej wdzięczności, często przynoszą sporo problemów i kłopotów, świadomie łamiąc obowiązujące zasady hotelu, w którym przebywają.

Analitycy jednego z rosyjskich portali turystycznych przeprowadzili badanie socjologiczne wśród ludzi z kilku krajów, którzy często lub regularnie podróżują, aby dowiedzieć się, jak skłonni są naruszać regulaminy hoteli.

W wyniku badania okazało się, że ponad 35% gości płci męskiej spokojnie korzysta z basenów hotelowych, będąc w stanie ciężkiego upojenia alkoholowego i często w niewłaściwym czasie. Prawie taki sam procent płci pięknej (32% ) wyrządza poważne szkody w rzeczach i sprzęcie w pokojach, a pod względem częstotliwości takich wypadków znacznie wyprzedza silną płeć.

28% mężczyzn i 22% kobiet wśród ankietowanych przyznało, że palą w pokojach mimo tego, że to są pokoje dla niepalących. Około 20% obu płci może z łatwością zabrać ze sobą tą rzecz, która im się spodobała, i nie uważają to za kradzież.

Kolejne 10% ankietowanych mężczyzn i nieco ponad 3% kobiet są tak niecierpliwi i niegrzeczni w stosunku do personelu, że w wielu przypadkach konflikty kończą się walkami.

Taka sama liczba gości obu płci, z powodu nieuwagi, przypadkowo wchodziła nie do swoich pokoi, stając się jedyną nieumyślną kategorią naruszycieli.

Analitycy odkryli, że większość naruszeń, zarówno przypadkowych, jak i umyślnych, były popełnione, ponieważ goście nie zapoznali się z regulaminem hotelu, w którym mieszkali. Co więcej, po konsultacjach z hotelami, w których miało miejsce wiele naruszeń i incydentów, okazało się, że wiele administratorów postrzega to jako część własnej winy. Nie kładąc koniecznego nacisku na znaczenie przestrzegania pewnych zasad lub nie dostarczając regulaminu w formie prostej i wygodnej dla odwiedzających, hotele mimowolnie same wywołały podobne incydenty.

W wielu przypadkach, w celu uniknięcia dalszych incydentów kierownictwo hotelu musiało zrezygnować z papieru lub innych klasycznych nośników informacji o zasadach hotelowych, unowocześnić ich przedstawienie dla gości, automatyzować hotele stosując systemy zarządzania hotelem.

Praktyka wykazała, że współczesny nabywca usług hotelowych lepiej dostrzega informacje o zasadach i zakazanych czynnościach w hotelu na etapie zameldowania w hotelu lub nawet w momencie, kiedy zdalnie rezerwuje pokój. Dowodzi to znaczenia automatyzacji hoteli i wykorzystania możliwości specjalnych programów, które zapewniają nowe, nowoczesne i aktualne kanały komunikacji między kupującym a sprzedającym usługi.

Nowoczesny rynek zaawansowanych technologii zapewnia szeroki wybór najróżniejszych urządzeń hotelowych, specjalnych programów i systemów zarządzania hotelami. Niektóre z nich stają się prawdziwymi faworytami wśród hotelarzy, gwarantując najbardziej niezawodne zarządzanie firmą.

Na przykład system zarządzania hotelem OtelMS, lider sprzedaży w Europie Wschodniej, okazał się tak wygodny i wszechstronny, że jest z powodzeniem wykorzystywany przez kilka tysięcy hoteli na całym świecie.

Powiązane artykuły

Witamy na naszym portalu z wartościowymi artykułami pogrupowanymi w różnych kategoriach. Tutaj możesz dodać artykuł i podzielić się nim z innymi użytkownikami internetu. Publikowanie własych artykułów to dobry pomysł na reklamowanie własnej marki, produktu czy strony internetowej.
Dbamy o to, żeby wszystkie artykułu na naszej stronie były napisane poprawnie, zgodnie z założeniami SEO, gramatyką oraz etykietą internetową. Zapraszamy do dodawania swoich artykułów - publikacja ich odbywa się zazwyczaj szybciej niż w 48 godzin.