Podstawowe czynności marketingowe


Podstawowe czynności marketingowe
Dla wielu specjalistów od marketingu codziennością jest wymyślanie nowych sloganów do reklam telewizyjnych, pisanie dialogów do scenek nagrywanych do kolejnego spotu.

Życie w ciągłym biegu w agencji marketingowej to normalka, ale coraz częściej wraca się do pracy u podstaw, która zakłada przede wszystkim stopniowe poprawianie marketingu już u jego fundamentów. Po przyjrzeniu się statystykom stron internetowych firmy szukającej nowych rozwiązań może się okazać, że miliony wydane na zwiększenie liczby użytkowników trafiających na witrynę zostały wyrzucone w błoto, gdyż razem z wykupywaniem przestrzeni reklamowej na innych portalach w parze nie poszło budowanie odpowiedniego zaplecza na własnej witrynie. Obserwując takie statystyki stron można błyskawicznie odkryć, które części odpychają od siebie użytkowników, a które elementy działają na nich niczym magnes. Wprowadzenie podstawowych i często kosmetycznych zmian może przynieść więcej korzyści, niż tysiące utopione w bannerach reklamowych.

Współczesny biznes potrzebuje nowych form reklamy i szczególnie te firmy, które wchodzą dopiero na rynek, potrzebują wsparcia kogoś z zewnątrz. Finansowanie własnego działu marketingu jest często niemożliwe, więc początkujący przedsiębiorcy skazani są na firmy zewnętrzne, które chętnie podejmują się prowadzenia szeroko zakrojonych działań marketingowych. Sprawdzenie statystyki stron firmy i oszacowanie potencjału oraz słabości tych portali, zaprezentowanie odpowiedniej kampanii wizerunkowej razem z motywem przewodnim oraz zaplanowanie długofalowej strategii promocyjnej może pomóc każdemu biznesowi w mgnieniu oka wspiąć się na szczyt. Szczególnie zwiększają się szanse biznesu, z którego usług korzystać można bezpośrednio online – wtedy promowanie strony, poprawianie jej statystycznych wyników może iść w parze z pozyskiwaniem bezpośrednich zamówień prosto od konsumentów. Nie mówiąc nawet o korzyści, jaką zyskuje firma za każdym razem, gdy klient założy swoje konto i poda swoje dokładne dane demograficzne i teleadresowe.

Często nawet małe i początkujące przedsiębiorstwa decydują się na zatrudnienie informatyka po to, aby zaoszczędzić na kosztach wynikających z wiecznego zlecania kolejnych prac firmom zewnętrznym. Szczególnie że w dzisiejszych czasach wiedza przeciętnego absolwenta informatyki pozwolić powinna na wyjątkowo udane projektowanie strony i jej wykorzystanie w procesie marketingowym. Używanie sieci do promowania własnej firmy jest bardzo skuteczne, ponieważ ogromna rzesza klientów przed wyborem dostawcy usługi sprawdza najpierw w wyszukiwarkach informacje o możliwych ofertach. Statystyki strony są więc tutaj często bardzo ważne i obecność strony wśród najwyżej polecanych adresów wyświetlonych przez wyszukiwarkę internetową jest doskonałym zapleczem marketingowym. Ale nawet wyśmienite statystyki stron sprawiające, że codziennie na witrynę producenta wchodzą setki klientów nie sprawią, że produkt sprzeda się sam – równie ważne jak liczba wyświetleń strony jest sama jej zawartość, musi być zachęcająca i profesjonalnie podana.

Powiązane artykuły

Witamy na naszym portalu z wartościowymi artykułami pogrupowanymi w różnych kategoriach. Tutaj możesz dodać artykuł i podzielić się nim z innymi użytkownikami internetu. Publikowanie własych artykułów to dobry pomysł na reklamowanie własnej marki, produktu czy strony internetowej.
Dbamy o to, żeby wszystkie artykułu na naszej stronie były napisane poprawnie, zgodnie z założeniami SEO, gramatyką oraz etykietą internetową. Zapraszamy do dodawania swoich artykułów - publikacja ich odbywa się zazwyczaj szybciej niż w 48 godzin.