Listopad miesiącem mężczyzn!


Listopad miesiącem mężczyzn!
Listopad to doskonała okazja, aby przypomnieć wszystkim mężczyznom, jak ważne jest regularne dbanie o zdrowie. Panowie, odłóżcie wszystkie super gadżety i wybierzcie się z wizytą do lekarza, by sprawdzić, w jakiej formie jest Wasz organizm.

ZABIEGANI MĘŻCZYŹNI

Obecnie większość mężczyzn żyje w ciągłym biegu. Narażeni na stres, presję, nieregularne posiłki, siedzący tryb życia – chorują częściej, niż kobiety. Częściej także dotykają ich choroby przewlekłe -  takie jak nadciśnienie tętnicze czy cukrzyca. Niestety wielu Panów nie zdaje sobie sprawy ze swoich problemów zdrowotnych, gdyż unikają regularnych badań i wizyt u lekarzy. Dlatego czas to zmienić i przekonać ich, że silny oraz atrakcyjny mężczyzna potrafi zadbać o swoje zdrowie!

MĘSKIE MINIMUM

Choroby układu krążenia należą do najczęstszych przyczyn wielu zdrowotnych dolegliwości, które nieleczone, prowadzą nieuchronnie do zawału lub udaru, przez co aż 46% wszystkich zgonów w Polsce jest spowodowanych właśnie schorzeniami kardiologicznymi. Dlatego badanie ciśnienia krwi warto wykonywać regularnie – minimum to raz w roku. Ponadto warto zdecydować się na wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych, takich jak: morfologia krwi, poziom glukozy czy ogólne badanie moczu. Bardzo istotne jest także badanie poziomu cholesterolu. Jak się okazuje, aż 70% dorosłych Polaków ma podwyższony cholesterol, lecz niestety tyko co 3 osoba dba o to, aby go zmniejszyć. Tymczasem podwyższony poziom cholesterolu stanowi drugi najczęstszy czynnik ryzyka zawału serca.

MĘSKIE SPRAWY
 

Każdy mężczyzna po 45 r.ż. powinien w swoim rocznym kalendarzu ująć badanie PSA. Czemu ono służy? Przede wszystkim pozwala na szybkie rozpoznanie raka gruczołu krokowego. W Prywatnej Lecznicy Certus Panowie mogą nie tylko wykonać badanie PSA, ale również poddać się laserowemu leczeniu łagodnego przerostu prostaty. Zabieg pozwala w bezpieczny sposób szybko wyleczyć schorzenie i uwolnić pacjenta od uciążliwych objawów.    

W przypadku podejrzenia raka prostaty zalecane jest wykonanie biopsji fuzyjnej prostaty. Jest to metoda diagnostyczna dokładniejsza o klasycznej biopsji. Zabieg polega na pobraniu wycinków z miejsc, które podczas rezonansu magnetycznego zostały oznaczone jako podejrzane. Lekarz wykonujący zabieg porównuje obraz z rezonansu magnetycznego z obrazem widocznym podczas USG prostaty, a następnie określa liczbę i miejsce pobrania wycinków. Kolejny etap obejmuje pobranie wycinka z prostaty przy pomocy igły biopsyjnej, pod kontrolą USG. Pobrane wycinki są oceniane przez histopatologa, który na podstawie badań stawia ostateczną diagnozę.

Warto także wykonać badanie kału na krew utajoną. Jest to metoda pozwalająca diagnozować raka jelita grubego. Krew w stolcu może być objawem rozwijającej się choroby nowotworowej, której szybkie wykrycie daje większe prawdopodobieństwo wyleczenia. W przypadku problemów jelitowych, lekarz może skierować pacjenta także na kolonoskopię. W Prywatnej Lecznicy Certus można teraz wykonać również endoskopię kapsułkową zarówno jelita cienkiego, jak i grubego, która dla badanego jest znacznie bardziej komfortowa, niż endoskopia przeprowadzana tradycyjną metodą. Pacjent połyka niewielką kapsułkę, w której zamontowana jest mikroskopijnej wielkości kamerka z nadajnikiem. Przesyłany sygnał jest odbierany i prezentowany na monitorze komputera w formie dziesiątek tysięcy zdjęć. Lekarz może szybko postawić właściwą diagnozę. Natomiast badanie nigdy więcej nie będzie przykrym doświadczeniem.

KOMPLEKSOWY „PRZEGLĄD”

Mężczyzna, tak jak auto, powinien co roku przejść kompleksowy „przegląd”. W Prywatnej Lecznicy Certus Panowie mogą wybrać pakiet medyczny Zdrowy Mężczyzna. W zależności od wieku pacjenta, pakiet ma 3 warianty, które obejmują dedykowane badania. Dlaczego warto? Ponieważ jest to możliwość szybkiego zdiagnozowania chorób rozwijających się w organizmie oraz uzyskania specjalistycznego leczenia. Nie od dziś wiadomo, że profilaktyka jest istotnym elementem w dążeniu do zdrowia. 

Powiązane artykuły

Witamy na naszym portalu z wartościowymi artykułami pogrupowanymi w różnych kategoriach. Tutaj możesz dodać artykuł i podzielić się nim z innymi użytkownikami internetu. Publikowanie własych artykułów to dobry pomysł na reklamowanie własnej marki, produktu czy strony internetowej.
Dbamy o to, żeby wszystkie artykułu na naszej stronie były napisane poprawnie, zgodnie z założeniami SEO, gramatyką oraz etykietą internetową. Zapraszamy do dodawania swoich artykułów - publikacja ich odbywa się zazwyczaj szybciej niż w 48 godzin.