Usługi hotelowe: dlaczego robią to właśnie ten sposób


Usługi hotelowe: dlaczego robią to właśnie ten sposób
Hotel nie tylko staje się tymczasowym mieszkaniem dla podróżujących, ale także pozwala doświadczyć komfortu pobytu dzięki sprzątaniu, obsłudze pokoju i innym świadczonym usługom.

Hotel nie tylko staje się tymczasowym mieszkaniem dla podróżujących, ale także pozwala doświadczyć komfortu pobytu dzięki sprzątaniu, obsłudze pokoju i innym świadczonym usługom.

Jednocześnie niektóre działania personelu hotelu powodują nieporozumienia i budzą wiele pytań, nawet wśród doświadczonych podróżników. Proponujemy spojrzeć na niuanse sprzątania i inne usługi dostępne w wielu hotelach, które zaskakują turystów, i informacje o których nie wyświetlają się nawet w najbardziej zaawansowanym silniku rezerwacji.

Jeśli zwrócić uwagę na kosze na śmieci w pokojach wielu hoteli, to trudno nie zauważyć delikatnych otworów wykonanych w pobliżu ich dna. Jeżeli znaleźć dokładnie takie same wiadro na przykład w sklepie internetowym, to widać, że nie ma takich dziur, co oznacza, że dziury są robione w hotelach. Odbywa się to w celu zapobiegania powstawaniu próżni między workiem na śmieci w wiadrze a jego ścianką. Swobodny przepływ powietrza zapewnia łatwe wyjmowanie napełnionego worka na śmieci bez efektu „przyklejenia” go do wiadra, co zapewnia wygodę personelowi odpowiedzialnemu za sprzątanie pomieszczeń.

Wielu podróżnych zaskakuje nielogicznie wąska narzuta, zakrywający jedynie część łóżka w pokojach hotelowych. Nie ma tu żadnych tajemnic, tego rodzaju narzuta, nazywana pasem, jest po prostu tradycją, która przyszła do nowoczesnego biznesu hotelowego jeszcze od pierwszych hoteli. Ponadto na takie pasy zużywa się znacznie mniej materiału, co jest bardzo oszczędne, biorąc pod uwagę liczbę pokoi w dużych hotelach.

Niemniej jednak podróżni są zaskoczeni krawędziami narzut schowanymi pod materacami łóżek hotelowych, które przypominają lata służby w wojsku gościom, którzy mieli takie doświadczenie. Rzeczywiście, jeśli w wielu armiach świata ta metoda ścielenia łóżka pozwala osiągnąć efektu akuratności, to w hotelach jest to znów hołdem dla historii. Było tak we wcześniejszych czasach, dopóki w pokojach nie pojawiło się ogrzewanie, wtedy pod koc umieszczali termofor, aby ogrzać łóżko przed snem, a wsuwane pod materac krawędzie narzuty nie pozwalały na szybkie uciekanie ciepła.

Pościel używana w hotelach jest na ogół biała. Ten zamysł akcentuje uwagę gościa na śnieżnobiałym łóżku, powodując podświadome uczucie doskonałej czystości pokoju.

Niezrozumiała dla wielu gości jest zasada składania krawędzi papieru toaletowego w łazience, która stała się już popularnym memem - znak, że po sprzątaniu pokoju nikt nie używał papieru. Co prawda, wiele pokojówek zamieniło to w prawdziwą sztukę origami, a rezultaty ich rywalizacji w tej umiejętności można łatwo znaleźć na popularnych portalach społecznościowych.

Zaskakuje turystów także brak niektórych numerów porządkowych na drzwiach pokoi w hotelu. Żaden system zarządzania hotelem nie zawiera informacji dla gości, dlaczego na przykład zamiast numeru 420 zaproponowany zostanie pokój 419+. Chodzi o to, w jaki sposób narody, na terytorium których znajduje się hotel, odnoszą się do pewnych liczb

Tak samo można zauważyć brak pokoju pod numerem 13 lub 4 w europejskich i azjatyckich hotelach, ponieważ liczby te wielu mieszkańcom Europy i Azji kojarzą się z awariami i kłopotami. Także nie ma konieczności mówić o obecności liczby 665+ zamiast zwykłej liczby porządkowej, którą nie warto wspominać przed nocą we wszystkich krajach chrześcijańskich. No a brak pokoi pod numerem 420 jest już związany z obecną tendencją do wykorzystywania tej liczby jako znaku miejsca spotkań dla osób, które używają środki odurzające i psychotropowe.

I oczywiście, że każdy hotel, a priori, stara się uniknąć takich asocjacji.

Powiązane artykuły

Nowości

Witamy na naszym portalu z wartościowymi artykułami pogrupowanymi w różnych kategoriach. Tutaj możesz dodać artykuł i podzielić się nim z innymi użytkownikami internetu. Publikowanie własych artykułów to dobry pomysł na reklamowanie własnej marki, produktu czy strony internetowej.
Dbamy o to, żeby wszystkie artykułu na naszej stronie były napisane poprawnie, zgodnie z założeniami SEO, gramatyką oraz etykietą internetową. Zapraszamy do dodawania swoich artykułów - publikacja ich odbywa się zazwyczaj szybciej niż w 48 godzin.