Globalizacja branży hotelarskiej


Globalizacja branży hotelarskiej
O zmianach, które wpływają na turystykę światową i działalność hotelarską, można mówić bez końca. Innowacje

O zmianach, które wpływają na turystykę światową i działalność hotelarską, można mówić bez końca. Innowacje, które są wprowadzane we wszystkie obszary i aspekty globalnej branży hotelarskiej, demonstrują nowe podejścia do realizacji procesów rezerwacji i płatności, transferów gości a także świadczenia usług dodatkowych w obiekcie hotelarskim.

Wielu hotelarzy, które starały się całkowicie zautomatyzować hotel, dzisiaj zaczynają rezygnować z niektórych innowacji i szukają wygodnej równowagi między obecnością systemów zarządzania i klasycznym „żywym” personelem w hotelu. I chociaż wprowadzenie automatyzacji może ułatwić wielu procesów pracy, upraszczając życie gościom i pracownikom, obecność personelu hotelowego staje się również niezbędnym pragnieniem licznych turystów, którzy regularnie podróżują.

Nowy format podróży, a mianowicie popularyzacja krótkich wyjazdów i pobytów w obiektach hotelarskich, przyczynia się do zmian wielu zasad świadczenia usług w hotelu. Ten fakt, że przeciętny turysta w ciągu 12 dni urlopu woli odwiedzić trzy kraje niż pozostać w jednym miejscu przez cały okres, zmienił nastawienie

hotelarzy do późniejszych i wcześniejszych przyjazdów lub odjazdów, a także do standardów wyposażenia pokoi.

Eksperci twierdzą, że za dwa lata rozliczenie bezgotówkowe będzie miało miejsce w 100% przypadków płatności za rezerwację. Obecnie jest dużo hoteli, w których można zapłacić przelewem za pokój jeszcze na etapie dokonania rezerwacji przez silnik rezerwacyjny systemu zarządzania hotelem. Około 70% wszystkich gości hotelowych na świecie korzysta już z tego rodzaju płatności. W najbliższej przyszłości obowiązkiem administratorów pozostanie tylko zameldowanie i wymeldowanie gości, a także zapewnienie im maksymalnego komfortu podczas pobytu w obiekcie hotelarskim. Co więcej, zapewnienie pozytywnych emocji gościom będzie najważniejszym zadaniem w takiej pracy.

Nawiasem mówiąc, główna podstawa funkcjonowania hoteli jako rodzaju działalności wiąże się z faktem, że podróżujący zawsze będzie potrzebował miejsca do odpoczynku i, co najważniejsze, snu. Dlatego zarówno projekt tapety, jak i jakość mebli w pokojach, a także ich wyposażenie wkrótce będą podporządkowane jednemu celowi – zapewnieniu gościom maksymalnie wygodnego miejsca dla snu i wypoczynku. Nie bez powodu większość nowoczesnych hoteli już korzysta z nanotechnologii, opracowanych w celu zapewnienia zdrowego snu.

I nawet pomimo chęci gości do komunikacji z personelem na żywo, automatyzacja wypełni maksimum nisz w działalności hoteli przyszłości. Obecność światowych standardów w branży hotelarskiej i liczba obiektów noclegowych, które starają się je spełnić, prowadzi do pojawienia się wspólnych formatów rezerwacji pokoi i dokonania opłaty za te usługi. A możliwości, jakie daje automatyzacja, sprawiają, że prawie każda nowoczesna podróż staje się prostą, przyjemną i bezpieczną. Znana wirtualna karta Apple Card, która zapewnia dostęp do tak zwanego jedynego banku, już dziś oferuje człowiekowi możliwość korzystania z jednego zasobu za pomocą którego można opłacić podróże w różnych krajach.

Powiązane artykuły

Nowości

Witamy na naszym portalu z wartościowymi artykułami pogrupowanymi w różnych kategoriach. Tutaj możesz dodać artykuł i podzielić się nim z innymi użytkownikami internetu. Publikowanie własych artykułów to dobry pomysł na reklamowanie własnej marki, produktu czy strony internetowej.
Dbamy o to, żeby wszystkie artykułu na naszej stronie były napisane poprawnie, zgodnie z założeniami SEO, gramatyką oraz etykietą internetową. Zapraszamy do dodawania swoich artykułów - publikacja ich odbywa się zazwyczaj szybciej niż w 48 godzin.