Rodzaje testów ciążowych


Rodzaje testów ciążowych
Aby mieć pewność czy jesteś w ciąży czy nie, nie musisz już czekać do dnia w którym masz mieć miesiączkę. Możesz sprawdzić domowymi sposobami czyli kupieniem testu ciążowego lub też po przez badanie laboratoryjne tzn. pobór krwi.

Rodzaje testów ciążowych : Domowe testy ciążowe – kupisz je bez recepty w aptece jak również w hipermarkecie bądź też drogerii. Producenci testów zapewniają 100 % gwarancji jednak tak na prawdę nie mamy 100 % tylko 99,8 %. Zasada działania tego testu jest bardzo prosta. Test czyli pałeczka absorbująca wykrywa w moczu HCG czyli gonadotropinę kosmówkową. Wystarczy kilka kropel moczu, a po chwili w okienku kontrolnym pojawi się wynik. Jakie wyróżniamy testy domowe ? Płytkowe – na płytkę testu za pomocą pipety, nanosisz kroplę moczu na płytkę test płytkowypłytkowy test ciążowy Paskowe – test zanurzamy w zebranym wcześniej pojemniku z moczem test paskowy pepino Strumieniowe – końcówkę testu przytrzymujesz pod strumieniem moczu strumieniowy test ciążowy Zalety domowe testu : Cena – tanie Łatwy w użyciu Można go przeprowadzić w każdym dniu ale najlepiej z porannego moczu Można wykonać go nie tylko w domu ale również na mieście w toalecie Wady domowe testu : Jeśli wykonamy go za wcześnie wynik będzie fałszywy Nie daję on 100 % pewności czy jesteśmy w ciąży czy nie Pozytywny wynik należy potwierdzić u lekarza ginekologa Zasady używania testów ciążowych : Nie używaj testów po terminie Nie używaj testów wielokrotnie – jeden test to jedno użycie Jeżeli test jest negatywny a nie masz miesiączki to powtórz go za kilka dni Jeżeli wynik jest dodatni to spotkaj się z lekarzem ginekologiem w celu potwierdzenia Jeżeli zdecydujesz się na test paskowy to używaj do zanurzenia testu sterylnego pojemnika na mocz Laboratoryjny test z krwi – bardzo czuły, może wykryć ciążę już tydzień po zapłodnieniu (tak jak test z moczu – tydzień przed spodziewaną miesiączką). Dodatkowo wyniki krwi mogą ustalić wiek ciąży – poprzez pomiar zawartości HCG we krwi, która zmienia się wraz z rozwojem ciąży. Moja propozycja jeżeli już wykonamy test ciążowy domowy proponuje również udać się właśnie do laboratorium w celu potwierdzenia go z krwi. Daję on 100 % gwarancję. Laboratoryjny test z moczu – bardzo czuły test, wykonywany w warunkach specjalistycznych, przez laboranta. Czy jesteś w ciąży możesz sprawdzić już 7 dni po zapłodnieniu (tydzień przed oczekiwaną miesiączką). Test polega na oddaniu moczu do pojemniczka na mocz a następnie zaniesienia go do laboratorium gdzie wykonają test.

Powiązane artykuły

Witamy na naszym portalu z wartościowymi artykułami pogrupowanymi w różnych kategoriach. Tutaj możesz dodać artykuł i podzielić się nim z innymi użytkownikami internetu. Publikowanie własych artykułów to dobry pomysł na reklamowanie własnej marki, produktu czy strony internetowej.
Dbamy o to, żeby wszystkie artykułu na naszej stronie były napisane poprawnie, zgodnie z założeniami SEO, gramatyką oraz etykietą internetową. Zapraszamy do dodawania swoich artykułów - publikacja ich odbywa się zazwyczaj szybciej niż w 48 godzin.