Jak założyć portfel kryptowalut? Moja droga po zakupie pakietu CryptoEddu


Jak założyć portfel kryptowalut? Moja droga po zakupie pakietu CryptoEddu
To pytanie, które zadaje wiele osób początkujących w dziedzinie inwestowania. Kryptowaluty, jak każdy kapitał, powinny być przechowywane w bezpiecznym miejscu. Pozostawienie ich na platformie, gdzie dokonałeś zakupu może być bardzo narażone na ataki hakerskie.

Czym jest portfel kryptowalut?
Wyjaśnienie tego pojęcia jest bardzo proste, ponieważ analogiczne do sytuacji, z którymi spotykasz się w życiu codziennym. Kiedy dostajesz wypłatę, nie zastanawiasz się, gdzie ją schowasz. Automatycznie zostaje ona umieszczona na twoim koncie. Tak samo jest z zakupem kryptowalut - musisz mieć miejsce, w którym będziesz je bezpiecznie przechowywać.
 
Jaki portfel wybrać?
Najprościej możemy podzielić portfele na online i offline. Pierwsze sprawdzą się w sytuacji, kiedy korzystasz z kryptowalut często, nawet codziennie. Bardziej szczegółowy podział:

  • portfel na giełdzie
  • portfel na komputerze
  • portfel mobilny
  • portfel przeglądarkowy
  • portfel sprzętowy

Opcja offline jest korzystna dla osób, które planują tylko przetrzymywać kapitał długoterminowo. Polega ona na zapisaniu adresu naszego portfela i prywatnego klucza [w formie kodu QR], które służą do transferu kryptowalut.
 
Musisz też podjąć decyzję czy chcesz przechowywać w swoim portfelu jedną, wybraną kryptowalutę czy kilka.
 
Jak założyć portfel w kilku krokach?
Zanim przejdziesz do zakładania portfela, upewnij się, że dostawca, którego wybrałeś nie jest oszustem. Zawsze lepiej upewnić się dwa razy, niż zostać okradzionym.

  1. Zarejestruj się na stronie dostawcy z pomocą maila, hasła.
  2. Potwierdź maila aktywacyjnego, którego otrzymałeś na swoją skrzynkę.
  3. Zaloguj się na stronie i przejdź do portfela kryptowalut.

Kiedy potrzebujesz portfela?
Zawsze, kiedy kupujesz kryptowalutę, nawet kilka jednostek. Moją pierwszą kryptowalutą był Ripple, którego otrzymałem jako bonus do zakupu materiałów edukacyjnych CryptoEddu. Z ebooków pobranych na The Best Vouchers, dowiedziałem się, że muszę taki portfel założyć, żeby bezpiecznie przechowywać wirtualną gotówkę.

Powiązane artykuły

Witamy na naszym portalu z wartościowymi artykułami pogrupowanymi w różnych kategoriach. Tutaj możesz dodać artykuł i podzielić się nim z innymi użytkownikami internetu. Publikowanie własych artykułów to dobry pomysł na reklamowanie własnej marki, produktu czy strony internetowej.
Dbamy o to, żeby wszystkie artykułu na naszej stronie były napisane poprawnie, zgodnie z założeniami SEO, gramatyką oraz etykietą internetową. Zapraszamy do dodawania swoich artykułów - publikacja ich odbywa się zazwyczaj szybciej niż w 48 godzin.