BACCHUS wszystko o winie - Sklepy firmowe

  • 15.01.2018
  • /
  • Kategoria:

BACCHUS wszystko o winie - Sklepy firmowe
Dziś wino kupić można nawet na stacji enzynowej. Po co więc otwierać sklep firmowy sprzedający niemal wyłącznie ten trunek? Powód jest prosty: Prawdziwy koneser wina nie kupi go byle gdzie, lecz jedynie tam, gdzie będzie miał duży wybór i pewność, że butelki były należycie przechowywane.

– Winiarnia Bacchus powstała dzięki pasji do wina oraz chęci dzielenia się nią z innymi – mówi Joanna Bartol, Dyrektor Marketingu w firmie Bartex. Sklep–winiarnia przy ul. Wodnej 17/19 w Poznaniu należący do firmy Bartex, dystrybutora win, z pewnością nie jest miejscem, którego zadaniem jest bicie rekordów sprzedaży.
– Stworzyliśmy go raczej z myślą o tym, by edukować polskiego konsumenta, uczyć go picia wina, dobierania odpowiednich gatunków w zależności od potrzeb – wyjaśnia Bartol. Jak sama jednak przyznaje, poznański sklep firmowy różni się nieco od innych należących do firmy. Pozostałe zlokalizowane są w mniej prestiżowych miejscach, tuż obok rozlewni czy hurtowni. Tam wina mają się po prostu sprzedawać. Poznański sklep ze względu na swą lokalizację jest raczej małym centrum edukacyjnym.
– Nie wysokość sprzedaży, lecz wszystko, co jest raczej do niej dodatkiem, ełni najważniejszą rolę w Bacchusie – mówi Bartol. I rzeczywiście.
Na półkach zgromadzono ponad 500 gatunków win oraz innych trunków. Nie to jednak wyróżnia sklep firmowy Barteksu wśród innych sklepów z winem.
– W tym sklepie organizujemy szkolenia dla wszystkich mających związek z winem na gruncie zawodowym – wyjaśnia Bartol. Ale także i przygodni klienci mogą dowiedzieć się od obsługi sklepu wielu interesujących rzeczy na temat wina. Jeśli tylko zechcą, mogą też przysiąść, by skosztować wina bez konieczności kupowania całej butelki. To bardzo przydatne, gdy nie możemy się zdecydować, którą butelkę wybrać.
– Chcemy, by nasz sklep był przede wszystkim wizytówką firmy, miejscem, w którym można dostać wszystkie trunki sprowadzane
przez nas do Polski – wyjaśnia Bartol. Jej zdaniem takie firmy jak Bartex powinny nie tylko sprzedawać wino, ale i brać czynny udział w kreowaniu wizerunku tego trunku na polskim rynku.
Temu właśnie powinny między innymi służyć sklepy firmowe. Jej zdaniem dzięki Bacchusowi część klientów przekonała się, że wino
wcale nie musi być drogie, by było smaczne. Sklep Bacchus pełni jeszcze jedną bardzo ważną rolę w strukturze firmy Bartex. Od pewnego czasu na stronie można zamówić wino z dostawą do domu. Ze względu na bogaty asortyment wszystkie zamówienia realizowane są właśnie bezpośrednio z poznańskiego sklepu.
– Jak widać, sklep firmowy może również wspierać firmę także w tej wirtualnej promocji – podsumowuje Bartol.

CECHY SZCZEGÓLNE:
Sklep firmowy Bacchus, ul. Wodna 17/19 Poznań
• ponad 500 gatunków wina
• szkolenia połączone z degustacjami
• doradztwo w zakresie doboru gatunków wina
• realizacja zamówień wysyłkowych zgłaszanych przez stronę
• liczne promocje
• miejsce do degustowania wina

Komentarze

Powiązane artykuły

Witamy na naszym portalu z wartościowymi artykułami pogrupowanymi w różnych kategoriach. Tutaj możesz dodać artykuł i podzielić się nim z innymi użytkownikami internetu. Publikowanie własych artykułów to dobry pomysł na reklamowanie własnej marki, produktu czy strony internetowej.
Dbamy o to, żeby wszystkie artykułu na naszej stronie były napisane poprawnie, zgodnie z założeniami SEO, gramatyką oraz etykietą internetową. Zapraszamy do dodawania swoich artykułów - publikacja ich odbywa się zazwyczaj szybciej niż w 48 godzin.