Krówki ślubne idealnym podziękowaniem dla gości weselnych


Krówki ślubne idealnym podziękowaniem dla gości weselnych
​Tradycją na polskich weselach jest obdarowywanie gości miłymi niespodziankami, kiedy wychodzą już do domu. Dotąd zazwyczaj były to pudełka z ciastami. Jednak coraz większą popularność zdobywają obecnie krówki weselne.

Co to są krówki? To mleczne cukierki, znane od pokoleń i lubiane niemal przez każdego. Ze względu na miękkie, ciągnące nadzienie, nazywane są również ciągutkami. Do ich produkcji potrzebne są tylko trzy składniki - mleko, cukier i masło. Gotuje się je i miesza w dużej kadzi, a następnie masę wylewa się na specjalnie przygotowany blat/stół i studzi. Po kilku dniach zastygniętą masę kroi się na małe kawałki i zawija w odpowiedni papierek. Zazwyczaj krówki zawinięte są w dwa papierki - wewnętrzny, który umożliwia łatwiejsze otwieranie i zewnętrzny, który zazwyczaj zawiera rysunek krowy i logo producenta. Jednak w przypadku krówek weselnych, młode pary same wybierają motyw ślubny jaki ma się pojawić na papierku.

Słodki prezent na podziękowanie dla gości

Taki mały prezent wręczany na koniec wesela gościom, jest miłym sposobem podziękowania za obecność, wspólną zabawę, życzenia i otrzymane pieniądze w kopertach czy prezenty. Takie podziękowanie goście zapamiętają na długi czas, zwłaszcza, że krówki to dość oryginalny prezent. Symboliczne słodkości są specjalnie przygotowywane na taką okazję i owijane w specjalny, okolicznościowy papierek.

Coraz popularniejsze są spersonalizowane cukierki. Co to znaczy? To, że młode pary mogą umieszczać na papierkach swoje imiona, np. Ania & Tomek. Na papierku może się również znaleźć data ślubu, zdjęcie młodej pary czy inny motyw ślubny. Ba, młode pary, które zdecydują się na krówki ślubne same mogą zaprojektować etykiety tych mlecznych rarytasów. Można umieścić na nich także motta lub sentencje związane z miłością i ślubem.

Krówki ślubne to idealna pamiątka z tego szczególnego dnia nie tylko dla pary młodej, ale i dla gości. Jednak mogą być wykorzystywane nie tylko w taki sposób. Istnieje taka tradycja weselna, że para młoda wychodząc z domu panny młodej, obrzuca cukierkami gości. Są one wtedy symbolem słodyczy ich miłości i dalszego, wspólnego życia. Następnie para młoda i cały orszak weselny zmierza do kościoła. Po drodze, również zgodnie z tradycją, można spotkać dzieci i inne osoby, które tworzą tzw. bramy. Para młoda musi się wtedy zatrzymać i wykupić dalszy przejazd. Najczęściej zapłatą są właśnie cukierki.

Nowoczesną i oryginalną możliwością wykorzystania weselnych krówek, jest obsypanie nimi pary młodej wychodzącej już po ślubie z kościoła. Jednak nie jest to jeszcze tak popularne. Wciąż do tego celu wykorzystuje się głównie ryż, białe lub różowe płatki kwiatów oraz grosiki. Istnieje też odwrotność tej sytuacji. To również jest jeszcze zupełna nowość, ale zaskoczenie gości na pewno będzie niemałe jeśli to para młoda obsypie ich cukierkami po wyjściu z kościoła.

Każda pora jest dobra na takie słodkie łakocie jak krówki. Dobra na to jest też każda impreza. Słodycze w ciekawych opakowaniach są znakomitą ozdobą stołu, ale i wprawią wszystkich w świetny nastrój. Warto "zaprosić" takie pyszne ciągutki na swoje wesele.

Powiązane artykuły

Witamy na naszym portalu z wartościowymi artykułami pogrupowanymi w różnych kategoriach. Tutaj możesz dodać artykuł i podzielić się nim z innymi użytkownikami internetu. Publikowanie własych artykułów to dobry pomysł na reklamowanie własnej marki, produktu czy strony internetowej.
Dbamy o to, żeby wszystkie artykułu na naszej stronie były napisane poprawnie, zgodnie z założeniami SEO, gramatyką oraz etykietą internetową. Zapraszamy do dodawania swoich artykułów - publikacja ich odbywa się zazwyczaj szybciej niż w 48 godzin.