Wykorzystywanie sieci w promocji


Wykorzystywanie sieci w promocji
Wykorzystanie Internetu do marketingu wydaje się dzisiaj banalnie proste i nawet małe dzieci znają zasady funkcjonowania marketingu szeptanego czy zakupów grupowych. Tworzenie jednak wizerunku sieciowego firmy od samych podstaw, wracają do początków całego zagadnienia, jest zadaniem kompleksowym i wymagającym stale otwartych oczu.

Przede wszystkim łatwo jest dać się zmylić przez statystyki stron należących do firmy, które często jeszcze nawet przed pozycjonowaniem są wymieniane przez wyszukiwarki internetowe jako najlepiej pasujące do zapytania użytkownika. W ten sposób statystyki stron pokazują wyraźnie, że potencjał reklamowy istnieje i tysiące użytkowników szukających jakiś danych, czyli potencjalni klienci lub aktualni klienci szukający pomocy, trafiają w dobre miejsce. Ale jeśli nawet mimo obecności tysięcy internautów na serwerze firmy nie udaje się przekuć tego w marketingowy sukces, problem z pewnością leży zdecydowanie głębiej, niż sama konstrukcja witryny czy proces jej optymalizacji.

Dla większości firm jeszcze niedawno najważniejsze było pozyskiwanie do kadry absolwentów świeżo po wyższych kierunkach. Bez względu na skończony kierunek, osoby z magistrem mogły liczyć na bezproblemowe zatrudnienie w nowoczesnych firmach. Dzisiaj jednak samo wykształcenie nie otwiera drogi do udanej kariery, o wiele ważniejsze jest energiczne i kreatywne podejście do zadań. Informatyk zatrudniany przez małego przedsiębiorcę nie powinien opierać się na starych możliwościach i dawno minionej epoce, w której same statystyki stron pozwalały na osiągnięcie sukcesu przez przyciągnięcie tysięcy użytkowników. Tak samo pozycjonowanie – chociaż bardzo skuteczne w podnoszeniu statystyk stron to jednak ostatecznie nie przekładają się w żaden sposób na pozostanie użytkowników sieciowych na witrynie przez dłuższy czas. A to właśnie długa obecność użytkownika na stronie i wchłonięcie całego przekazu jest drogą do sukcesu. Młodzi i ambitni ludzie doskonale jednak wiedzą, jak doprowadzić do tego celu.

Dzisiaj praktycznie każdy absolwent kierunku wyższego może nazwać się ekspertem oraz konsultantem w danej dziedzinie. Dlatego każdy student z ukończonym kierunkiem marketingu może z powodzeniem konsultować plany marketingowe małych i średnich przedsiębiorstw. Okazuje się bowiem, że nawet te większe firmy często zaniedbują podstawowe elementy, których dzisiaj uczy się marketingowców już na pierwszym roku ich studiów. Sprawdzanie statystyk odwiedzin strony to początek, który pomoże zweryfikować czy strona jest w ogóle widoczna w sieci. Bez odpowiednio pozycjonowanej i zoptymalizowanej strony niestety nie można dzisiaj liczyć na postęp w dziedzinie marketingu sieciowego i niejednokrotnie dopiero młody człowiek zwraca szefostwu uwagę na to, że wydawanie tysięcy na bannery i linki rekomendujące w różnych innych portalach tematycznych mija się kompletnie z celem, dopóki witryna docelowa, na którą te tysiące klientów trafią nie przykuje ich uwagi i nie zaprosi ich do ponownego odwiedzenia swojego adresu.

Coraz częściej wielkie firmy i przedsiębiorstwa starają się zyskać więcej na marketingu wydając jednocześnie mniej. Do chwili, gdy jedynym skutecznym działaniem reklamowym i promocyjnym było wydawanie milionów na kręcenie reklamówek ze znanymi gwiazdami i płacenie kolejnych milionów za obecność na telewizyjnej antenie – starsi i doświadczeni marketingowcy mogli spać spokojnie. Dzisiaj coraz częściej ich nieaktualne informacje nie pomagają w tworzeniu nowoczesnego wizerunku dla nowoczesnej firmy, co daje szansę młodym marketingowcom, którzy nawet w trakcie studiów tryskają setką pomysłów na minutę. Mają też podstawy i wiedzą, że czasami proste sprawdzenie statystyki stron reklamujących produkty firmy pozwoli na określenie, czy problemem jest za mała liczba odwiedzin na stronie czy może fatalnie skonstruowana storna, która zniechęca użytkownika do szukania informacji już po pierwszych pięciu sekundach. Małe korekty w budowie strony mogą drastycznie podnieść jej statystyki i pomóc stać się nowoczesnym łącznikiem między firmą a klientem.

Powiązane artykuły

Nowości

Witamy na naszym portalu z wartościowymi artykułami pogrupowanymi w różnych kategoriach. Tutaj możesz dodać artykuł i podzielić się nim z innymi użytkownikami internetu. Publikowanie własych artykułów to dobry pomysł na reklamowanie własnej marki, produktu czy strony internetowej.
Dbamy o to, żeby wszystkie artykułu na naszej stronie były napisane poprawnie, zgodnie z założeniami SEO, gramatyką oraz etykietą internetową. Zapraszamy do dodawania swoich artykułów - publikacja ich odbywa się zazwyczaj szybciej niż w 48 godzin.