Wrocław z dziećmi


Wrocław z dziećmi
Wrocław jest pięknym miastem. Wie to każdy, kto choć raz do niego przyjechał. Planując zwiedzanie z dziećmi warto pamiętać, aby i one były zadowolone. Jak to zrobić?

Wrocław jest celem podróży także rodziców z dziećmi w każdym wieku. Jest przepięknym miastem i bardzo wyjątkowych. Udając się na spacer po Ostrowie Tumskim w każdym zakamarku czyha na nas historia. Niektóre budowle, w tym ruiny kościołów, pamiętają czasy kiedy we Wrocławiu panowali królowie z linii Piastów.

Co zobaczyć z dzieckiem?

Wiele zależy od tego w jakim wieku są nasze dzieci. Kilkuletni maluch raczej nie będzie zachwycony gdy będzie musiał wędrować po wrocławskich katedrach. Dlatego jadąc z dzieckiem warto sprawdzić gdzie wybrać się z maluchem. W ofercie turystycznej Wrocław nie zapomina o najmłodszych turystach.

Planując wycieczkę

Planując wyjazd warto w pierwszej kolejności zastanowić się na jak długo jedziemy. Szczególnie jeśli nie wybieramy się na długo, wówczas warto zastanowić się czy lepiej będzie jechać na jeden dzień i spędzić go bardzo intensywnie, czy lepiej przenocować i podzielić zwiedzanie na dwa spokojne dni. Tu także dużo zależy od wieku naszego dziecka, gdyż nie każdy maluch pozwoli na intensywny wyjazd. Czasem naprawdę warto rozważyć wyjazd z noclegiem i racjonalnie podzielić zwiedzanie tak, aby każdy był zadowolony. Planując wyjazd warto skorzystać z pomocy Internetu gdzie można znaleźć całkiem sporo podpowiedzi. Jednym z takich miejsc jest np. www.travellersinn.pl/jak-zaplanowac-zwiedzanie-wroclawia/ gdzie autorzy podpowiadają co warte jese uwagi.

Wrocławskie ZOO i afrykarium

Jest chyba najpopularniejszym miejscem, do którego udają się rodziny z dziećmi. Dużą popularność zyskało już ładnych kilka lat temu gdy dyrektorem był pan Antoni Gucwiński, wówczas, wraz z żoną, prowadził program “Z kamerą wśród zwierząt”. Od tego czasu zoo zmieniło swój wygląd, a także pojawiła się w nim nowa, bardzo lubiana przez turystów atrakcja- afrykarium. Zoo to doskonałe miejsce nawet dla najmłodszych dzieci. Spacer z wózkiem nie stanowi tu większego problemu, może stanowić ograniczenie gdy chcielibyśmy wejść np. do motylarni. Jednak są to nieliczne miejsca, do których bez problemu wejdziemy trzymając dziecko na rękach. Ciekawym i bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem są specjalne wózki udostępniane przez zoo. Są na tyle duże, że bez problemu zmieścimy na nim kilkulatka, a nawet dwójkę lub trójkę dzieci, wraz z bagażem. Wybierając się do zoo  warto zarezerwować na zwiedzanie dłuższą chwilę, gdyż zoo nie należy do najmniejszych. Do tego jeśli dziecko kocha zwierzęta może spędzić naprawdę sporo czasu wędrując między wybiegami i wolierami. Planując spacer po zoo warto jeszcze pamiętać o jednej rzeczy: otóż - zwierzęta karmione są o stałych porach, zgodnie z harmonogramem dostępnym na stronie, co może okazać się dodatkową atrakcją dla najmłodszych. Szczególnie, że w tym czasie pracownicy zoo opowiadają zgromadzonym o swoich podopiecznych, a także odpowiadają na pytania.

Polowanie na krasnoludki

To kolejna z atrakcji dla najmłodszych turystów. Krasnoludki mieszkają w każdej części Wrocławia. Ukryte w przeróżnych miejscach stanowią wyzwanie dla poszukiwaczy. Tropienie krasnali może okazać się doskonałym sposobem na zwiedzanie w formie atrakcyjnej także dla dzieci.

Place zabaw

Wyjeżdżając z dzieckiem warto zorientować się także gdzie w mieście znajdują się place zabaw, na których nasze maluchy będą mogły do woli spożytkować nagromadzoną energię. Na szczęście we Wrocławiu jest ich naprawdę dużo, dzięki czemu właściwie w dowolnym momencie można pozwolić sobie na chwilę wytchnienia, a dziecku na radosną zabawę.

Powiązane artykuły

Witamy na naszym portalu z wartościowymi artykułami pogrupowanymi w różnych kategoriach. Tutaj możesz dodać artykuł i podzielić się nim z innymi użytkownikami internetu. Publikowanie własych artykułów to dobry pomysł na reklamowanie własnej marki, produktu czy strony internetowej.
Dbamy o to, żeby wszystkie artykułu na naszej stronie były napisane poprawnie, zgodnie z założeniami SEO, gramatyką oraz etykietą internetową. Zapraszamy do dodawania swoich artykułów - publikacja ich odbywa się zazwyczaj szybciej niż w 48 godzin.