Wielki powrót grzejników żeberkowych


Wielki powrót grzejników żeberkowych
Grzejniki żeberkowe do niedawna były reliktem przeszłości, którego właściciele mieszkań chętnie się pozbywali. Grzejniki stylizowane zyskują 2 życie. Są chętnie wykorzystywane do wnętrz o charakterze loftowym i industrialnym.

Moda na grzejniki stylizowane żeberkowe.

Grzejniki żeberkowe do niedawna były reliktem przeszłości, którego właściciele mieszkań chętnie się pozbywali. W blokach z wielkiej płyty w czasach PRLu były to grzejniki produkowane w Stąporkowie. Dla wielu te grzejniki są już wizualnie nie do zaakceptowania gdyż kojarzą się z monotonią minionych czasów.

Ich odświeżenie może jednak dać zaskakująco ciekawy efekt. Grzejniki te mają swoje zalety. Między innymi to że są wykonane z żeliwa i długo trzymają ciepło.

Grzejniki żeberkowe zyskują 2 życie. Są chętnie wykorzystywane do wnętrz o charakterze loftowym i industrialnym. Grzejniki są ważnym elementem wystroju wnętrza i to między innymi dzięki nim możemy nadać odpowiedni charakter wnętrzu. Dodatkowo mają dużą powierzchnię grzania i dostępne są w dużych mocach. Można nimi ogrzać duże powierzchnie bez stosowania ogrzewania podłogowego.

Nowoczesne grzejniki żeberkowe wykonane są ze stali, dlatego szybko się nagrzewają. Była to wada starych grzejników żeliwnych o dużej bezwładności cieplnej.

Coraz większą ilość modeli grzejników żeberkowych oferowanych przez producentów świadczy o dużym zapotrzebowaniu na takie konstrukcje. Najwięksi producenci grzejników w Polsce także regularnie poszerzają ofertę swoich grzejników o modele stylizowane żeberkowe.

Nowoczesne grzejniki żeberkowe

Dużą zaletą tego rodzaju grzejników jest elastyczność rozmiaru. Grzejnik żeberkowy można zamówić od minimalnej szerokości 2 żeberek do kilkadziesięciu żeberek. I ch szerokości mogą mieć nawet do 250 cm. Wysokości także są imponujące bo często przekraczają 200 cm.

Największe grzejniki stylizowane żeberkowe osiągają moc do 3500 W.

Do tego należy dodać szerokie możliwości kolorystyczne które ostateczne zdecydują o charakterze grzejnika.

Grzejnik Tubus firmy Instal Projekt

Jednym z bardziej popularnych modeli grzejnika żeberkowego jest model Tubus polskiej firmy Instal Projekt.

Jest to model stalowy członowy o stylizowanej formie. Dostęny jest także ze stylizowanymi nóżkami i z akcesoriami typu wieszak w industrialnym stylu.

Grzejnik Tubus wygląda jak grzejnik żeliwny, zwłaszcza w wersji Tubus 3 i Tubus 4.

Tubus 2,3 lub 4 to oznaczenie ilości elementów pionowych dla każdego żeberka. W wersji Tubus 4 ze względi na swoją wagę produkowany jest maksymalnie o wysokości 100 cm i szerokości 45 żeberek. 4 Elementy w każdym członie daja dodatkową moc.

Źródło: https://www.grzejniki-lazienkowe.com.pl/portfolio/grzejniki-zeberkowe-renesans/

 

Powiązane artykuły

Witamy na naszym portalu z wartościowymi artykułami pogrupowanymi w różnych kategoriach. Tutaj możesz dodać artykuł i podzielić się nim z innymi użytkownikami internetu. Publikowanie własych artykułów to dobry pomysł na reklamowanie własnej marki, produktu czy strony internetowej.
Dbamy o to, żeby wszystkie artykułu na naszej stronie były napisane poprawnie, zgodnie z założeniami SEO, gramatyką oraz etykietą internetową. Zapraszamy do dodawania swoich artykułów - publikacja ich odbywa się zazwyczaj szybciej niż w 48 godzin.