Tajemnica sukcesu - Jak zwiększyć sprzedaż serów?

  • 15.01.2018
  • /
  • Kategoria:

Tajemnica sukcesu - Jak zwiększyć sprzedaż serów?
Zależy im na szybkich i łatwych zakupach. Dlatego klienci coraz bardziej doceniają sklepy, w których na półkach panuje porządek. Odwdzięczają się zostawianą w sklepowej kasie gotówką. Jak powinny wyglądać dobrze zbudowane ekspozycje z serami? Zdradza specjalista firmy Hochland!

Maciej Adamski, Regional Manager w firmie Hochland oraz Wojciech Machowiński, Kierownik Stoiska Świeże/Mrożonki w poznańskim Realu na Franowie wspólnie dbają o zachowanie standardów półki. – Ustawienie produktów na półce i ekspozycja są bardzo ważne, ale bardzo duże znaczenie ma marka, którą wystawiamy na szerszej pozycji – uważa Machowiński.

Tu naprawdę nie ma czasu! Serki są jednym z produktów śniadaniowych kupowanych rano w pośpiechu przed wyjściem do pracy. Ważne więc, by w sklepie były łatwe do znalezienia, inaczej klient wyjdzie nieusatysfakcjonowany i z nie do końca wypełnionym koszykiem. Kto na tym straci? Sklep, bo klient odejdzie do innego, lepiej zorganizowanego marketu! Dlatego właśnie firma Hochland stara się, by półki z serami przyciągały uwagę klientów. Widoczne z daleka umożliwią im łatwiejsze odnalezienie poszukiwanych produktów. Jak jednak sprawić, by półka się wyróżniała?
– Tak naprawdę to proste. Opracowaliśmy wskazówki, które pomogą handlowcom odpowiednio zbudować dział serowy. Zaskakujące jest to, jak szybko rośnie sprzedaż zaraz po wprowadzeniu zmian – mówi Maciej Adamski, Regional Manager w firmie Hochland.

Uwaga na ceny! Klienci boją się sięgnąć po produkt, jeśli nie wiadomo, ile on kosztuje. Na półkach z produktami Hochland nigdy nie brakuje informacji o cenach.

Na półkach warto mieć pełen asortyment produktów marki, która sprzedaje się najlepiej. Klienci nie wrócą do sklepu, jeśli kilka razy z rzędu nie znajdą swojego ulubionego produktu.

– Ważne jest, by produkty danej firmy nie były porozrzucane po całym sklepie, lecz znajdowały się w jednym miejscu – radzi Adamski. Jego zdaniem klient, widząc z daleka logo swojej ulubionej firmy, ma od razu do dyspozycji całe portfolio produktów. Zwiększa to szansę, że zamiast z jednym poszukiwanym produktem, odejdzie jeszcze z innym, który weźmie choćby na próbę. Ważne jest więc, by ekspozycja zbudowana z opakowań tworzyła możliwie największą, jednolitą kolorystycznie ścianę. Stworzenie takiej półki umożliwiają opakowania projektowane z myślą o takim właśnie ustawieniu. Hochland dysponuje też specjalnymi podkładkami pod produkty, które ułatwiają ich odpowiednią ekspozycję na półce. Są też woblery. Wystarczy o nie poprosić przedstawiciela firmy...
– Kolejnym ważnym krokiem dla chcących zwiększyć sprzedaż serów jest budowanie dodatkowych ekspozycji – dodaje Adamski. Zastosowanie wszystkich opracowanych przez Hochland zasad pozwala na zwiększenie sprzedaży serów nawet o kilkadziesiąt procent!

Opakowania powinny być tak ułożone, by tworzyły duże plamy kolorystyczne. Zwracają one uwagę konsumentów.

Pudełka muszą być koniecznie ustawione „buźkami” do kupującego. Konsumenci chętniej po nie sięgają.

Niemal idealnie skonstruowaną ekspozycję udało się zbudować w Realu na poznańskim Franowie. Choć nie było to łatwe, bo trzeba było znaleźć kompromis pomiędzy zasadami przedstawicieli obu firm, to dziś półka sprzedaje wzorcowo!
– Znany produkt musi mieć dobrą ekspozycję. Sery Almette to marka znana na rynku. A szersza ekspozycja wspomaga jej sprzedaż – mówi Wojciech Machowiński, Kierownik Stoiska Świeże/Mrożonki w poznańskim Realu.
– Kiedy klient wchodzi w aleję, to jako pierwszy rzuca się w oczy artykuł, który jest eksponowany – dodaje Machowiński. Jak widać, warto więc spróbować ułożyć serki w lodówce na nowo. To nic nie kosztuje, a może przynieść duże korzyści!

Powiązane artykuły

Witamy na naszym portalu z wartościowymi artykułami pogrupowanymi w różnych kategoriach. Tutaj możesz dodać artykuł i podzielić się nim z innymi użytkownikami internetu. Publikowanie własych artykułów to dobry pomysł na reklamowanie własnej marki, produktu czy strony internetowej.
Dbamy o to, żeby wszystkie artykułu na naszej stronie były napisane poprawnie, zgodnie z założeniami SEO, gramatyką oraz etykietą internetową. Zapraszamy do dodawania swoich artykułów - publikacja ich odbywa się zazwyczaj szybciej niż w 48 godzin.