Statystyki internetowych portali


Statystyki internetowych portali
Statystyki stron mówią dzisiaj bardzo wiele zarówno o pierwszym jak i drugim podstawowym kroku, bez którego nie uda się absolutnie odnieść nawet namiastki marketingowego sukcesu w sieci.

Pierwsze dane pokażą właścicielom przede wszystkim jak dużo osób codziennie odwiedza stronę, w jakich porach dnia, jaki jest ich przekrój demograficzny a także rzecz najważniejszą – czy użytkownicy logujący się chociaż na chwilę na stronie pojawiają się tam przez przypadek, ponieważ znają dokładnie adres strony czy po prostu zostali tam przekierowani. W pierwszych dwóch sytuacjach niskie wyniki trudno jest poprawić bez zainwestowania w poprawienie trzeciego wskaźnika. To wysoka pozycja w wyszukiwarkach internetowych może pozwolić takiej nieznanej nikomu stronie odbić się od dna i stopniowo poprawić swoją pozycję w wynikach. Wielu ludzi szuka biznesu czy firmy w okolicy tylko i wyłącznie przez wyszukiwarkę internetową i brak własnego adresu strony w czołowych wynikach jest przegraną już na starcie.

Coraz częściej młodzi i starsi właściciele firm dają się przekonać do wprowadzenia do swojej firmy nowoczesnego marketingu. Oczywiście nowoczesność i marketing w wykonaniu różnych firm i różnych ekspertów może wyglądać całkowicie inaczej i inne powinny być środki pobudzania wyników sprzedaży w wypadku małego salonu urody a inne w przypadku rozpoznawalnej marki oferującej artykuły spożywcze. Bez względu jednak na dziedzinę biznesu, rozwiązania marketingowe nie różnią się tak bardzo i w każdym przypadku wymagają zebrania danych statystycznych pomagających udoskonalić witrynę internetową. Dzisiaj zdecydowana większość potencjalnych klientów podejmuje swoją decyzje o kupnie lub zignorowaniu oferty po zapoznaniu się ze stroną. Zajrzenie do statystyk stron firmy pozwala więc odkryć, czy problem leży w tym, że użytkownicy sieci w ogóle nie trafiają na tę stronę i od lat nie miała poważnej liczby odwiedzin, czy może trafia na nią cała masa ludzi, ale nie widząc nic ciekawego natychmiast ucieka w inne miejsce.

Bardzo często pierwszym problemem, którym firma posiadająca własną stronę internetową, powinno być poprawienie jej statystyk. Aby jednak statystyki stron można było odpowiednio poprawić, niezbędne jest zrozumienie zarówno skomplikowanego procesu pozycjonowania witryny w sieci jak i samego rozłożenia ruchu w Internecie. Dla przeciętnego i początkującego informatyka spora liczba osób wchodzących na stroną poprzez wpisanie jej adresu to duży sukces natomiast mała liczba statystycznie wchodzących przez wyniki wyszukiwania nie jest powodem do obaw. W istocie jednak wysokie statystyki użytkowników znających portal oznaczają nie więcej jak tylko bardzo mały zasięg wpływu i ograniczone możliwości powiększenia bazy klientów. Aby więc skutecznie poprawić ten wynik, najpierw trzeba mocno podnieść statystykę klientów pojawiających się na danej stronie tylko przez zasugerowanie jej adresu wysokimi wynikami w wyszukiwarce internetowej. Praca ta zajmuje sporo czasu, ale przynosi szybkie i fenomenalne rezultaty.

Powiązane artykuły

Witamy na naszym portalu z wartościowymi artykułami pogrupowanymi w różnych kategoriach. Tutaj możesz dodać artykuł za darmo i podzielić się nim z innymi użytkownikami internetu. Publikowanie własych artykułów to dobry pomysł na reklamowanie własnej marki, produktu czy strony internetowej.
Dbamy o to, żeby wszystkie artykułu na naszej stronie były napisane poprawnie, zgodnie z założeniami SEO, gramatyką oraz etykietą internetową. Zapraszamy do dodawania swoich artykułów - publikacja ich odbywa się zazwyczaj szybciej niż w 24 godziny.