Sprzedaż samochodu używanego

  • 21.10.2018
  • /
  • Kategoria:

Sprzedaż samochodu używanego
Masz problem ze sprzedażą swojego starego samochodu ?. W tym artykule podpowiemy ci jak szybko i korzystnie pozbyć się starego samochodu.

W dzisiejszych czasach kiedy rynek samochodowy jest wręcz przepełniony wszelkiego rodzaju samochodami używanym okazuje się że pozbycie się kilkuletniego samochodu jest bardzo trudne, a niektórych przypadkach wręcz graniczy z cudem.

Generalnie sami sobie jesteśmy winni tej sytuacji. Przypomnijmy sobie jak jeszcze kilka lat temu sprowadzaliśmy na potęgę ten cały złom samochodowy od naszych zachodnich sąsiadów. Niemcy się cieszyli że ktoś zabiera im te złomy i pozbywają się problemu. A my cieszyliśmy się że pozornie zrobiliśmy dobry interes kupując starego przysłowiowego Golfa za kilka set euro.

Okazuję się że teraz po zaledwie kilku latach od tamtych czasów, w Polsce zaczyna się robić coraz lepiej, społeczeństwo się bogaći, gospodarka się nakręca, ludzi stać na coraz nowsze samochody. Są korzystne programy zakupu nowych samochodów za dosłownie kilkaset złotych miesięcznie możemy jezdzić nowiutkim samochodem, są wynajmy długoterminowe, leasingi dla osób fizycznych, dogodnie raty, programy typu 50/50.

Wszystko to sprawia że sprzedaż samochodu używanego jest coraz trudniejsza, bo nikt dzisiaj już nie chcę starego zaniedbanego samochodu.
Zresztą sama procedura sprzedaży jest męcząca, trzeba samochód dokładnie wysprzątać i domyć, zrobić atrakcyjne zdjęcia, wystawić na portalach aukcyjnych ( koszt ogłoszenia to 50-120zł) i następnie czekać na potencjalnego klienta, który jak już się pojawi to zazwyczaj wydziwi i zachowuję się tak jakby oglądał nowy samochód.

Alternatywnym rozwiązaniem dla samodzielnej sprzedaży pojazdu są firmy takie jak Skup Aut Wrocław w których to możemy szybko, sprawnie i korzystnie sprzedać swoje autko.
Firmy takie działają zazwyczaj wiele lat na ryku motoryzacyjnym i mają ogromne doświadczenie w tej dzienie. Cena jaką mogą zaoferować jest około 20 % niższa średniej ceny rynkowej, co uważam że jest bardzo uczciwą ofertą.
Procedura sprzedaży samochodu do takiej firmy wygląda następująco:
- zgłaszamy chęc sprzedaży pojazdu telefonicznie bądz mailowo
- już podczas rozmowy konsultant przedstawi nam wstępną wycene naszego samochodu
- przyjedzie przedstawiciel do nas pod dom w ustalonym terminie
- bezpłatnie i bezzobowiązująco wyceni dokładnie nasz samochód i przedstawi konkretną ofertę.
- jeżeli oferta nam odpowida to podpisujemy umowę kupna-sprzedaży
- nasz samochód odjeżdza na lawecie myh mamy gotówkę w kieszneni, a Panowie ze skupu mają problem co zrobić z naszym samochodoem.
Polecam tego typu rodzaj sprzedaży samochodu. Może nam to zaoszczędzić sporo czasu, nerwów i pieniędzy.

Powiązane artykuły

278 artykułów

Witamy na naszym portalu z wartościowymi artykułami pogrupowanymi w różnych kategoriach. Tutaj możesz dodać artykuł za darmo i podzielić się nim z innymi użytkownikami internetu. Publikowanie własych artykułów to dobry pomysł na reklamowanie własnej marki, produktu czy strony internetowej.
Dbamy o to, żeby wszystkie artykułu na naszej stronie były napisane poprawnie, zgodnie z założeniami SEO, gramatyką oraz etykietą internetową. Zapraszamy do dodawania swoich artykułów - publikacja ich odbywa się zazwyczaj szybciej niż w 24 godziny.