Rynek lodów w Polsce

  • 31.08.2023
  • /
  • Kategoria:

Rynek lodów w Polsce
Zbliża się lato – okres szczytu sezonu dla sprzedaży lodów. Producenci ostro przygotowują się do niego już od wielu miesięcy, jednak wyniki jakie osiągną są ściśle uzależnione od warunków pogodowych, na które niestety nie mają wpływu.Obecnie (w okresie kwiecień’05-marzec’06), w porównaniu z rokiem ubiegłym, sprzedaż lodów odnotowuje niewielki wzrost sprzedaży (+4,2% ilościowo) sterowany przez segment lodów familijnych, powodując wzrost jego udziałów o niemal 4pp – do poziomu 42,1%.

Odbyło się to kosztem lodów o mniejszej gramaturze, nazywanych lodami impulsowymi. Ich istotność z kolei, choć maleje w długim trendzie, w miesiącach letnich rośnie znacząco i osiąga poziom nawet ponad 90% w sztukach opakowań. Ze względu na swój charakter, lody impulsowe, sprzedają się w 88,1% (wartościowo) w sklepach tradycyjnych, a w szczególności w Średnich i Małych Sklepach Spożywczych (do 100m2). Z kolei dla lodów familijnych głównym kanałem dystrybucji są sklepy wielkopowierzchniowe, w szczególności Supermarkety<2500m2, obejmujące zarówno placówki supermarketów niezależnych, supermarketów sieciowych, jak i dyskontów. Ekspansja handlu nowoczesnego w Polsce, w tym również dyskontów, generuje dynamiczny rozwój marek tańszych w segmencie lodów wieloporcjowych, a także marek własnych sieci, powodując obniżenie średniej ceny lodów.

Witamy na naszym portalu z wartościowymi artykułami pogrupowanymi w różnych kategoriach. Tutaj możesz dodać artykuł i podzielić się nim z innymi użytkownikami internetu. Publikowanie własych artykułów to dobry pomysł na reklamowanie własnej marki, produktu czy strony internetowej.
Dbamy o to, żeby wszystkie artykułu na naszej stronie były napisane poprawnie, zgodnie z założeniami SEO, gramatyką oraz etykietą internetową. Zapraszamy do dodawania swoich artykułów - publikacja ich odbywa się zazwyczaj szybciej niż w 48 godzin.