Rodzice na zakupach

  • 15.01.2018
  • /
  • Kategoria:

Rodzice na zakupach
Świeżo upieczony rodzic to dobry klient, bo hojny i systematyczny, a przede wszystkim zmuszony do wydania pieniędzy. A wydatki związane z przyjściem na świat dziecka zaczynają się już w pierwszych tygodniach ciąży. Prawdziwy szał zakupów ogarnia jednak rodziców później. Do wychowania i pielęgnacji dziecka potrzeba wielu rzeczy… Portal Potomek.pl wyliczył, ile rodzice wydają na noworodki i niemowlęta.

Pierwszy krzyk to nie pierwszy wydatek
Odżywki, preparaty witaminowe, specjalne kosmetyki... Bez tego nie obejdzie się przyszła mama. Rosną więc jej wydatki na zdrowe
odżywianie, chociaż wchodzą one w miejsce niekupowanych w tym stanie kawy, alkoholu czy wreszcie papierosów. Wyda na nie ok. 30-40 zł na miesiąc. A gdy maluch przychodzi na świat, wydatki stają się większe i regularne. Przede wszystkim na początku rodzice muszą kupić mleko. Zakupy i wydane środki zależą od tego, czy dziecko karmione jest naturalnie, czy preparatami z proszku. Na mleko w proszku na początek rodzic wyda ok. 15 zł. Jedno opakowanie, przy dokarmianiu, starcza na ok. tygodnia. Miesięcznie więc na ten cel przeznaczyć trzeba ok. 60 zł. Jeśli jednak mleko w proszku stanowi główny posiłek, wówczas opakowanie starcza na dwie doby, a to znaczy, że w sklepie rodzic zostawi ok. 225 zł miesięcznie. Na kaszki i kleiki wyda średnio 50 zł miesięcznie. A soczki? Na początek jedna butelka dziennie – ok. 90 zł miesięcznie. Obiadki w słoiczkach to koszt średnio ok. 90 zł miesięcznie, herbatki – ok. 10 zł za opakowanie. A kupić trzeba raczej dwa opakowania miesięcznie, tj. 20 zł. Razem: ok. 400 zł w miesiącu.

Duże pieniądze na małe ubranka
Maluch musi wyglądać pięknie... Dlatego rodzice nie żałują na ubranka dla dzieci, nawet na te bardzo drogie. Najmniej żałują na noworodka. Ile pieniędzy zostawią w sklepach z ciuszkami? Orientacyjne koszty to: koszulki bawełniane (6 szt. – ok. 40 zł); kaftaniki i śpiochy (5 szt. – ok. 50 zł); czapeczki i skarpetki (ok. 5 zł za sztukę), kombinezon zimowy (ok. 100 zł), pierwsze buciki, sweterki i spodenki (ok. 100 zł). Buty dziecięce rodzice dobierają szczególnie starannie, by wspomagać chodzenie i nie zdeformować małej stopy.

Bez pieluch i kosmetyków się nie obejdzie
Seria wydatków dotyczy też innych, niezbędnych dla dziecka produktów. Ile klient wyda w sklepie z kosmetykami dla dzieci, pieluchami i wózkami? Na wózek głęboki rodzic wyda od 300 do 500 zł; na wózek typu parasolka najmniej, ok. 200 zł, na becik – ok.20 zł; na przewijak – ok. 30-60 zł; przybory higieniczne, w skład których wchodzą: gruszka do nosa, nożyczki, szczoteczka do włosów, waciki, gaza, gencjana, oliwka, płyn do kąpieli i puder, to koszty rzędu 60-100 zł; wanienka – 30-45 zł; pościel – ok. 100 zł; kocyk – ok. 50-100 zł; odciągacz pokarmu – ok. 100 zł; podgrzewacz – ok. 30 zł; smoczki i butelki to koszt rzędu ok. 50-70 zł; pieluszki flanelowe i z tetry – ok. 50 zł. No i produkt niezbędny... czyli pieluchy jednorazowe. Na początku maluch zużyje ich od 8 do
10 na dobę. Średnio na pieluchy dla noworodka rodzic musi wydać ok. 300 zł miesięcznie. Przyda się też krzesełko do karmienia (koszt ok. 100-200 zł) i fotelik samochodowy (300- -500 zł). A wszystko trzeba zmieniać wraz z wiekiem dziecka: wózki, foteliki, pościel, ubranka. Kupowanie wyprawki dla dziecka to radość, ale i konkretna pozycja w domowym budżecie. A dla wytwórców produktów dla dzieci - konkretny, systematyczny dochód.

Komentarze

Powiązane artykuły

Witamy na naszym portalu z wartościowymi artykułami pogrupowanymi w różnych kategoriach. Tutaj możesz dodać artykuł i podzielić się nim z innymi użytkownikami internetu. Publikowanie własych artykułów to dobry pomysł na reklamowanie własnej marki, produktu czy strony internetowej.
Dbamy o to, żeby wszystkie artykułu na naszej stronie były napisane poprawnie, zgodnie z założeniami SEO, gramatyką oraz etykietą internetową. Zapraszamy do dodawania swoich artykułów - publikacja ich odbywa się zazwyczaj szybciej niż w 48 godzin.