Pomysł na aranżację łazienki - drewno


Pomysł na aranżację łazienki - drewno
Drewno to klasyczny materiał wykorzystywany w wystroju wnętrz od wielu lat. Jak każdy naturalny budulec ma swoją cenę, więc często jest zastępowany przez inne materiały, które tylko je imitują. Prawdziwe drewno pasuje do wszystkich stylów i rodzajów wnętrz.

Drewno to klasyczny materiał wykorzystywany w wystroju wnętrz od wielu lat. Jak każdy naturalny budulec ma swoją cenę, więc często jest zastępowany przez inne materiały, które tylko je imitują. Prawdziwe drewno pasuje do wszystkich stylów i rodzajów wnętrz. Zawsze się pięknie prezentuje, bo jest ponadczasowe. Czy w łazience też się sprawdzi? Prawdziwe inspiracje możecie znaleźć na https://tanialazienka.com/

Łazienka jak sauna

Położenie drewna na całej powierzchni łazienki nie byłoby dobrym pomysłem. Przypominałoby to mieszkania wyłożone od góry do dołu boazerią. Stąd, lepszym rozwiązaniem jest pokrycie deską tylko jednej ściany. Na przykład, w części kąpielowej. Dzięki temu, wanna przemienia się w saunę. Do tego celu należy wybierać wyłącznie gatunki drewna, które są odporne na zmiany temperatury i dużą wilgotność. Zdecydowanie, najlepsze pod tym względem jest drewno egzotyczne, ale możemy sięgnąć też po rodzime gatunki - dąb, modrzew, czy buk. Konieczna będzie też właściwa impregnacja materiałów.

Ocieplenie wnętrza

Naturalne drewno szczególnie dobrze prezentuje się w połączeniu z płytkami. Białe wyposażenie łazienki i ceramiczne płytki dają poczucie czystości, ale równocześnie są bardzo zimne w wyrazie. Stąd, ich wygląd można ocieplić decydując się na właściwie dobrane elementy drewniane. Nie muszą one wcale znajdować się na ścianie, czy podłodze. Można zdecydować się na drewnianą szafkę łazienkową lub blat z naturalnej deski pod umywalkę nablatową. W ten sposób, będzie on pięknie wyeksponowany. Z całą pewnością będzie przyciągał spojrzenia, bo każdy kto będzie chciał umyć ręce, będzie musiał na niego spojrzeć. I zachwycić się. W takim miejscu, drewno powinno być najwyższej klasy.

Na podłodze

Drewno nadaje się też na łazienkowe podłogi. Jest ono szczególnie cenione w tym wydaniu, bo pełni dodatkową funkcję. Drewno nie jest tak zimne jak ceramiczne płytki, więc wyjście z wanny prosto na naturalną podłogę jest bardziej przyjemne. Wybranie ciekawego rysunku drewna na podłogę łazienki, może całkowicie zdominować całą aranżację. Jeżeli decydujemy się na ten krok, to koniecznie powinniśmy zrezygnować z przesytu w dodatkach. Podstawowe wyposażenie łazienki wystarczy. Ozdoby mogą okazać się zbędne.
Wykorzystanie drewna w aranżacji jednokrotnie daje pożądany efekt. Pomieszczenie wydaje się ciepłe i przytulne. Jeżeli jednak przesadzimy i zdecydujemy się na zbyt wiele elementów o tym samym rysunku, to doprowadzimy do sytuacji, gdy łazienka będzie przypominała pudełko. Będzie wydawała się mała, ciasna i klaustrofobiczna, a o takich rezultatach nie marzy żaden projektant.

Powiązane artykuły

Witamy na naszym portalu z wartościowymi artykułami pogrupowanymi w różnych kategoriach. Tutaj możesz dodać artykuł i podzielić się nim z innymi użytkownikami internetu. Publikowanie własych artykułów to dobry pomysł na reklamowanie własnej marki, produktu czy strony internetowej.
Dbamy o to, żeby wszystkie artykułu na naszej stronie były napisane poprawnie, zgodnie z założeniami SEO, gramatyką oraz etykietą internetową. Zapraszamy do dodawania swoich artykułów - publikacja ich odbywa się zazwyczaj szybciej niż w 48 godzin.