Pielęgniarki liczą na podwyżki


Pielęgniarki liczą na podwyżki
Samorząd, jak i związki zawodowe domagają się podwyższenia wskaźników wykorzystywanych do obliczania minimalnego wynagrodzenia dla pielęgniarek. Nie mają zamiaru akceptować propozycji, jaką przedstawił im resort zdrowia. Czy mogą wobec tego liczyć na realizację swoich żądań?

Dyskusje na temat najniższego wynagrodzenia trwają
Aktualnie trwają ustalenia dotyczące najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników, którzy wykonują zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych. Jeszcze niedawno pielęgniarki prowadziły rozmowy z resortem na temat poprawy warunków pracy. Niestety jednak dyskusje te zakończyły się niepowodzeniem. Samorząd zaproponował, aby wskaźniki dla tej grupy zawodowej zostały zapisane na poziomie 2, 1,75 oraz 1,5. Podział ten ma zależeć od wykształcenia poszczególnych pielęgniarek. Wskaźniki te obecnie wynoszą kolejno 1,05, 073 i 0,64. Zdaniem związku wynagrodzenie pielęgniarek powinno wzrosnąć proporcjonalnie do wzrostu wynagrodzeń, o jakim była mowa w porozumieniu ministerstwa zdrowia z rezydentami. Jednak gdyby tak się stało, należałoby podwyższyć je o około 50 proc.
 
Pielęgniarki nie zgadzają się z nowym projektem
Nowe zmiany dotyczące projektu nowelizacji ustawy z dnia 8 czerwca 2017 r. o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników, którzy wykonują zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych, nie zaspokajają potrzeb i oczekiwań tych osób, których sprawa dotyczy. Niestety nie dość, że obejmuje zapisami kolejnych pracowników, nie przewiduje żadnych podwyżek. Dlatego pielęgniarki nie mają zamiaru przystawać na te zmiany i chcą walczyć dalej.
 
Na ten moment wciąż brakuje konkretnych informacji w tej sprawie, dlatego trudno jest mówić o zmianach, jakie nastąpią w niedalekiej lub dalszej przyszłości. Pielęgniarki natomiast będą walczyć o swoje, a przynajmniej taki właśnie mają zamiar. Wiele w danej kwestii powinno wyjaśnić się już niebawem. Osoby zainteresowane sprawą powinny wobec tego jeszcze na chwilę uzbroić się w cierpliwość.
Autor: szukampracy.pl - portal z ogłoszeniami o pracę https://szukampracy.pl

Powiązane artykuły

Witamy na naszym portalu z wartościowymi artykułami pogrupowanymi w różnych kategoriach. Tutaj możesz dodać artykuł i podzielić się nim z innymi użytkownikami internetu. Publikowanie własych artykułów to dobry pomysł na reklamowanie własnej marki, produktu czy strony internetowej.
Dbamy o to, żeby wszystkie artykułu na naszej stronie były napisane poprawnie, zgodnie z założeniami SEO, gramatyką oraz etykietą internetową. Zapraszamy do dodawania swoich artykułów - publikacja ich odbywa się zazwyczaj szybciej niż w 48 godzin.