Kompromis między luksusem, a niską ceną: obiekty dwu- i trzy-gwiazdkowe


Kompromis między luksusem, a niską ceną: obiekty dwu- i trzy-gwiazdkowe
Wybierając się na wakacje z całą rodziną, staniemy przed koniecznością wybrania odpowiedniego miejsca na nocleg. Jednogwiazdkowe hotele mogą nie zapewnić nam odpowiedniego komfortu do urlopowego wypoczynku, a pięciogwiazdkowe zrujnować budżet naszej wycieczki.

Wybierając się na wakacje z całą rodziną, staniemy przed koniecznością wybrania odpowiedniego miejsca na nocleg. Jednogwiazdkowe hotele mogą nie zapewnić nam odpowiedniego komfortu do urlopowego wypoczynku, a pięciogwiazdkowe zrujnować budżet naszej wycieczki. Co oferują więc ośrodki średnie - dwu- i trzygwiazdkowe?

Nocleg w Polsce

Warunki stawiane obiektom noclegowym, konieczne do uzyskania dwóch lub trzech gwiazdek, zostały w Polsce uregulowane prawnie. Rozporządzenie Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 19 sierpnia 2004 roku wskazuje minimalne cechy pokoju, aby mógł on legitymować się kolejnymi "gwiazdkami". Pamiętajmy jednak, że gwiazdka uzależniona jest od spełnienia wszystkich wymogów, a więc hotel dwugwiazdkowy może być (pod pewnymi względami) bardziej przyjazny gościom niż inny trzygwiazdkowy. Obiekty zrzeszone pod międzynarodowymi markami, np. Best Western (https://bestwestern.pl) często spełniają dodatkowe wymogi, o których polski akt prawny nie wspomina.

Wejście do obiektu

Hotele dwu i trzygwiazdkowe muszą zapewniać miejsca parkingowe, garażowe lub postojowe na czas pobytu (trzygwiazdkowe: strzeżonego!) oraz komfortowe wejście do budynku.
Lokal powinien być wyposażony w wentylację, ogrzewanie, całodobowo czynną instalację wodną (dostęp do wody ciepłej i zimnej). Dwie i trzy gwiazdki przy nazwie obiektu oznaczają dostęp do internetu oraz instalacji radiowej i telewizyjnej.

Pokoje dwu- i trzy-gwiazdkowe

Prawnie określone wielkości pomieszczeń hotelowych gwarantują poczucie komfortu. W zależności od tego ilu osobowy jest pokój, ilość metrów kwadratowych na osobę jest różna, jednak nie mniejsza niż 4,5 m2/os., nawet w przypadku pokoi wieloosobowych! Łazienka musi być wyposażona w wannę lub kabinę prysznicową, umywalkę z blatem lub półką, wc. Dodatkowymii, przewidzianymi prawnie elementami łazienki w obiekcie są: lustro, gniazdko z osłoną, pojemnik na śmieci oraz zestaw dla gościa: mydełko toaletowe lub dozownik z mydłem w płynie, ręcznik, ręcznik kąpielowy, szklanka lub jednorazowy kubek.
Pokoje nie są więc luksusem, natomiast umożliwią całej rodzinie spełnienie wakacji bezpiecznie (np. osłony na gniazdka łazienkowe) i w miarę komfortowe (czy ktoś wyobraża sobie spędzenie z dziećmi deszczowego dnia w ośrodku bez działającego wifi?).

Prawdziwy odpoczynek przy trzech gwiazdkach

Obiekty trzygwiazdkowe - w odróżnieniu od dwugwiazdkowych - muszą gościom oferować również pranie bielizny i ubrań gości, room-service czynny przez minimum 18 godzin na dobę, udostępnianie prasy codziennej, a więc to, co robi różnicę dla dorosłych - zapewnia na wakacjach odpoczynek od codziennych obowiązków.

Powiązane artykuły

Witamy na naszym portalu z wartościowymi artykułami pogrupowanymi w różnych kategoriach. Tutaj możesz dodać artykuł i podzielić się nim z innymi użytkownikami internetu. Publikowanie własych artykułów to dobry pomysł na reklamowanie własnej marki, produktu czy strony internetowej.
Dbamy o to, żeby wszystkie artykułu na naszej stronie były napisane poprawnie, zgodnie z założeniami SEO, gramatyką oraz etykietą internetową. Zapraszamy do dodawania swoich artykułów - publikacja ich odbywa się zazwyczaj szybciej niż w 48 godzin.