Każdy ma w sobie coś ze skauta


Każdy ma w sobie coś ze skauta
Ferie zimowe Survival Camp to pretekst do sprawdzenia się dzieci w nieco bardziej ekstremalnych warunkach pod kontrolą dorosłych. I nauczenia się szacunku do otaczającej nas przyrody.

Rok szkolny rozpoczęty już na dobre, a Wasze dzieci ciągle wspominają wakacje? Zaplanujcie ferie zimowe. Właśnie teraz możecie znaleźć najlepsze oferty.

Zima to takie małe wakacje. Mamy zdecydowanie mniej czasu na odpoczynek niż latem, ale dzięki temu może być on bardziej intensywny. Wolny od pracy, od szkoły, od codziennej bieganiny, ale też pełen niespodzianek. Ferie nad morzem w górach, czy nawet pobliskim lesie poza miastem dadzą moc wrażeń i pozytywnych przeżyć.

W programie takiego pobytu mogą być m.in. zajęcia ze skautem. Dzieci pod jego okiem nauczą się, jak rozpalać ognisko krzesiwem czy rozpoznawać ślady i tropy zwierząt. Będą też zabawy na śniegu, jazda na sankach, szukanie ukrytych w lesie skarbów i poznawanie przyrody. Nie trzeba dużego budżetu rodzinnego na ferie, aby spędzić go z dziećmi razem i ciekawie.

Kiedy nie znajdziemy podobnych atrakcji, zawsze sami możemy zaplanować podobne udane Ferie Zimowe. Poszukajmy inspiracji w internecie lub starych książkach harcerskich. Uczmy dzieci szacunku do przyrody, spędzajmy z nimi czas na świeżym powietrzy w ferie i nie tylko. Wyłączmy tablety. W zamian dajmy dzieciom niezapomniane ferie zimowe z przygodami skautów, rozpalmy ogień na herbatę, tropmy zwierzęta, niech otaczający świat niech będzie wielką zagadką, a stanie się piękną krainą, która będzie zawsze pozytywnie inspirowała dzieci w dorosłym życiu.

Koszt przygotowania atrakcji własnym sumptem w domu będzie znacznie niższy niż kupowanie noclegu w hotelu. Proponujemy zaplanować 4 dni z rzędu, trzeba wsiąść pod uwagę wiek dzieci i skale trudności zadań. Pamiętajmy o ciepłych ubraniach na dłuższe wypady do lasu czy nad morze. Przyda się również kanapka lub inna przekąska oraz gorący napój w termosie. Takie wędrówki spajają rodziców z dziećmi. Dzieci dzięki takim podróżom mogą obserwować rodziców w niecodziennych sytuacjach, kiedy nie zawsze się udaje coś za pierwszym razem, i jak sobie dorośli z tym radzą.

Jesteśmy pewni, że większość rodziców sama odnajdzie wielką przyjemność z takiego spędzania czasu z dziećmi.
 

Witamy na naszym portalu z wartościowymi artykułami pogrupowanymi w różnych kategoriach. Tutaj możesz dodać artykuł i podzielić się nim z innymi użytkownikami internetu. Publikowanie własych artykułów to dobry pomysł na reklamowanie własnej marki, produktu czy strony internetowej.
Dbamy o to, żeby wszystkie artykułu na naszej stronie były napisane poprawnie, zgodnie z założeniami SEO, gramatyką oraz etykietą internetową. Zapraszamy do dodawania swoich artykułów - publikacja ich odbywa się zazwyczaj szybciej niż w 48 godzin.