Jakie modele grzejników pokojowych pionowych wybrać


Jakie modele grzejników pokojowych pionowych wybrać
Zestawienie najciekawszych modeli grzejników pokojowych pionowych polskich producentów. Podzieliliśmy je na kilka różnych grup na które takie grzejniki można podzielić. Klasyfikacja ułatwi i przyspieszy wybór odpowiedniego modelu.

Grzejniki pionowe  można podzielić na 2 grupy różniące się od siebie konstrukcyjnie.

  • żeberkowe
  • panelowe

Zacznijmy od grzejników, które zdobywają ostatnio coraz większą popularność.

Grzejniki żeberkowe

O grzejnikach żeberkowych, inaczej modułowych lub członowych, pisaliśmy już kilkakrotnie. Są to grzejniki składające się z elementów pionowych. Ich największą zaletą jest duża moc i duża ilość rozmiarów a także, a może przede wszystkim, wzornictwo. Wygląd takich grzejników doskonale nadaje się do stworzenia klimatu wnętrza loftowego lub industrialnego. Dawniej konstrukcje żeberkowe były ciężkie i kojarzyły się z czasami PRL, kiedy królowały takie same grzejniki w każdym mieszkaniu.
Teraz grzejniki żeberkowe przeżywają prawdziwe odrodzenie. Zainteresowanie klientów tymi modelami rośnie z roku na rok. Polscy producenci wprowadzają do swojej oferty coraz więcej modeli grzejników pokojowych o konstrukcji żeberkowej. Nowoczesne grzejniki żeberkowe produkowane są ze stali i nagrzewają się szybko. W przeciwieństwie do starych żeliwnych wersji.
 
Poniżej przykłady popularnych modeli grzejników pionowych pokojowych o konstrukcji żeberkowej.

Instal Projekt Vivat

Nowa propozycja grzejnika o konstrukcji żeberkowej polskiego producenta Instal Projekt.
Cecha charakterystyczna to blisko osadzone wąskie kształtowniki. W modelu Vivat profile grzewcze z przodu mają przekrój 50×10 mm i tylne 30x10 mm. Ich rytmiczne rozmieszczenie blisko siebie daje bardzo ciekawy efekt. Bardzo dobrze zaprezentują się na tle ceglanej lub betonowej ściany, zwłaszcza w mocnych kolorach grafitu lub czerni.

Afro New

Grzejnik o bardzo zbliżonej formie do poprzedniego modelu Vivat. To także jedna z nowszych  propozycji grzejników członowych. Afro New także ma blisko siebie ułożone elementy pionowe. Afro New można kupić w wersji pojedynczej albo podwójnej. Grzejniki Afro New także doskonale podkreślą klimat loftowy wnętrza.

ASAP

Grzejniki ASAP prezentują nieco odmienny styl od poprzedników. Tutaj elementami grzewczymi są bardziej masywne profile o przekroju kwadratu. Asap także dostępny jest w wersjach pojedynczej i podwójnej. Podwójna wersja tego grzejnika w największej wysokości 200 cm oferuje 1958 W mocy grzewczej.

Tubus

Grzejnik Instal Projekt Tubus to bardzo popularny model przypominający wyglądem żeliwne grzejniki żeberkowe. Tubus zbudowany jest z żeberek stylizowanych na styl retro. Wygląda autentycznie jak grzejnik żeliwny. Można do niego dokupić nawet nóżki co dodatkowo jeszcze spotęguje efekt ciężkiego żeliwnego grzejnika. Grzejniki Tubus doskonale nadają się do wnętrz klasycznych. W odpowiednim kolorze świetnie zagrają rolę grzejnika retro we wnętrzach stylizowanych.
Ogromną zaletą grzejników Tubus jest ich bardzo duża moc. Wersja potrójna Tubus3 w rozmiarze 2000x800 daje moc 3065 W. Jest to moc wystarczająca do efektywnego ogrzania 25m2. Tubus to grzejniki często wybierane do ogrzania przestronnych wnętrz w kamienicach.
Kolejną zaletą dzięki której Tubus jest chętnie kupowanym grzejnikiem pokojowym jest brak dopłaty do wersji w kolorze. Jest to oszczędność co najmniej 20% ceny (mniej więcej tyle należy dopłacić do wersji kolorystycznych innych modeli lub innych producentów).

Cezar

Cezar to grzejnik polskiego producenta Gorgiel. Grzejnik Cezar składa się z rurek okrągłych w przekroju ustawionych pionowo w 1 lub 2 rzędach. Dostępny bez dopłaty w kolorze grafitowym. 
Jest to popularna konstrukcja umożliwiająca montaż wieszaków. Dzięki temu sprawdzi się także w korytarzu lub nawet w łazience. Farby epoksydowe nakładane proszkowo są odporne na podwyższoną wilgoć panującą w łazience.

Iberis

Również produkt Gorgiela. Bardzo oryginalny model z szerokimi elementami grzewczymi ustawionymi w jednym rzędzie. Duży przekrój paneli i duże rozmiary tego modelu przyczyniają się do wysokiej mocy. Rozmiar 2000x750 daje moc 2286 W.

Grzejniki pionowe panelowe

Drugą popularną kategorią grzejników pokojowych są grzejniki panelowe. Wyposażone są w panele frontowe, które mają najróżniejsze formy. Od dekoracyjnych z nadrukami lub innymi aplikacjami do bardzo prostych, ascetycznych. Kształty panelu i ich powierzchnia także może być różna. Narożniki mogą być zaokrąglone lub proste. Powierznie można dobrać matową z efektem połysku lub lustrzaną. Znajdziemy także grzejniki które umożliwiają wydruk własnej grafiki i umieszczenie jej za panelem z przezroczystej szyby. Dzięki takiej możliwości nie ma ograniczeń dotyczących wyglądu. Wystarczy wybrać odpowiedni format i wydrukować w dobrej jakości. Jeśli kiedyś grafika za szybą nam się znudzi będziemy mogli ją wymienić na inną.
 Panele grzewcze mogą mieć także formę płaskich listew w jednym lub 2 rzędach.

Figil

Gorgiel Figil to grzejnik z osłoną stalową bez dekoracji. Prosta forma prostokąta spodoba się osobom poszukującym grzejnika do wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych.

Altus

Grzejniki Gorgiel Altus VV składają się z płaskich pionowych paneli połączonych z poziomymi kolektorami. Altus VV dostępny jest w wersji podwójnej. Największy wariant tego grzejnika gwarantuje moc ponad 2700W.
Altusy można kompletować z wieszami co daje możliwość zastosowania ich w korytarzu lub nawet łazience.

Gerona

Gorgiel Gerona to także grzejnik skonstruowany z płaskich paneli ułożonych pionowo. Gerona jest grzejnikiem uniwersalnym i dobrze sprawdzi się we wnętrzach klasycznych a także bardziej awangardowych. Wystarczy wybrać jakiś mocny odcień  grafitu lub czerni i umieścić go na tle surowej ściany z cegły lub betonu. Grzejniki Gerona dostępne są bez dopłaty za kolor szary.

Grzejnik Instal Projekt Cover

Jest to panelowy pionowy grzejnik o podobnej konstrukcji do modelu Altus VV. Pionowe profile grzewcze łączą się z poziomymi kolektorami. Odpowiednio dobrane kolory  zaprezentują się doskonale w salonie, kuchni lub w korytarzu.
To co wyróżnia grzejniki Cover to możliwość zamówienia rozmiarów o wysokości 240 cm. Jest to jedyny taki grzejnik w tym zestawieniu dający taką możliwość. Wysokości grzejników pokojowych najczęściej kończą się na rozmiarze 200 cm. Dodatkowe 40 cm dodaje dodatkową moc. Niestety Cover w wersji pionowej występuje tylko jako pojedynczy. Szkoda bo wersja podwójna o rozmiarze 240x58 cm  dałaby zapewne imponującą moc temu grzejnikowi. W wersji pojedynczej jest to jedynie 1302W.
 
Wszystkie zaprezentowane wyżej grzejniki pokojowe pionowe dostępne są w sklepie grzejniki-lazienkowe.com.pl
 
 
 

Powiązane artykuły