Jak zagwarantować sobie lepszy sen?


Jak zagwarantować sobie lepszy sen?
Jedną trzecią naszego życia przeznaczamy na sen. Jest to ważna część regeneracji naszego organizmu. Ważne jest nie tylko to ile śpimy, ale przede wszystkim jak śpimy. To na czym i pod czym śpimy może mieć ogromny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie.

Do lepszego snu wystarczy kilka prostych kroków...

Po pierwsze, neutralne kolory jako baza.  Z wzorami i kolorami łatwo przesadzić, a zbyt intensywne mogą znacznie utrudniać wypoczynek. Łóżko powinno być strefą totalnego relaksu, czasem regeneracji organizmu. Rozważ użycie neutralnych kolorów: pastele, szarości, biele. Kombinować tu można raczej z fakturami, nie kolorami i wzorami.

Czasem mniej znaczy więcej. Stos poduszek, puchatych narzut, miłych koców daje przytulne wrażenie i niebywale cieszy oko. Niestety, tylko estetyczne względy przemawiają za takim rozwiązaniem. Doświadczenie pokazuje, że w codziennej zawirusze wszystkie te piękne warstwy lądują na podłodze, tworząc chaos i nieporządek. Znacznie praktyczniejszym, a równie ciekawym wizualnie rozwiązaniem będzie cienki koc lub narzuta i kilka dekoracyjnych poduszek u wezgłowia.

Skoro zmieniamy garderobę w zależności od pogody za oknem, to samo możemy robić z pościelą w sypialni. Lżejszą kołdrę i pastelowe kolory zostawmy na letnie dni. Zimą potrzebujemy nadać sypialni ciepła i przytulności, co zyskamy poprzez grubsze tkaniny na łóżku. Zmiana poszewek na poduszkach dekoracyjnych to też fajny i budżetowy pomysł na zmianę.

Nie ilość, a jakość. Pościel z poliestru nie będzie miła w użytkowaniu i szybko się zniszczy. Naturalne materiały, np. bawełna czy len są zdecydowanie przyjemniejsze w użytkowaniu, wyglądają estetyczniej i pomagają zapewnić zdrowszy sen. Poza tym, będą dobrze służyć przez wszystkie sezony. Duży wybór pięknych bawełnianych pościeli w atrakcynych cenach znajdziesz na przykład na SlowDeco.pl

Dopasuj poduszkę do swoich potrzeb. Dobra poduszka ma wpływ na to, że budzisz się wypoczęty, bez uczucia bólu w plecach lub szyi. Źle dobrana niszczy przyjemność i korzyści jakie niesie dobry, zdrowy sen.

Jeśli masz taką opcję, wybierz tapicerowany zagłówek. Wygląda naprawdę stylowo i wizualnie nadaje sypialni przytulności. Co ważne, daje również możliwość wygodnego oparcia się, co doceni każdy, kto lubi przed snem poczytać dobrą książkę. Solidnie wykonane tapicerowane łóżko posłuży przez wiele lat i jest świetną inwestycją. 

Powiązane artykuły

Witamy na naszym portalu z wartościowymi artykułami pogrupowanymi w różnych kategoriach. Tutaj możesz dodać artykuł i podzielić się nim z innymi użytkownikami internetu. Publikowanie własych artykułów to dobry pomysł na reklamowanie własnej marki, produktu czy strony internetowej.
Dbamy o to, żeby wszystkie artykułu na naszej stronie były napisane poprawnie, zgodnie z założeniami SEO, gramatyką oraz etykietą internetową. Zapraszamy do dodawania swoich artykułów - publikacja ich odbywa się zazwyczaj szybciej niż w 48 godzin.