Im bliżej, tym drożej: popularne miejsca wpływają na cenę usług hotelowych


Im bliżej, tym drożej: popularne miejsca wpływają na cenę usług hotelowych
Na ceny usług hotelowych wpływa wiele czynników. Jednym z takich momentów jest położenie obiektu noclegowego w pobliżu słynnych atrakcji turystycznych.

Na ceny usług hotelowych wpływa wiele czynników. Jednym z takich momentów jest położenie obiektu noclegowego w pobliżu słynnych atrakcji turystycznych.

Brytyjscy analitycy z firmy Daily Mail przeprowadzili badanie i stworzyli ranking popularnych miejscowości turystycznych, które najbardziej wpływają na cenę pokoi w hotelach znajdujących się w pobliżu.

Okazało się, że niektóre dobrze znane zabytki na świecie spowodowały tak wysoką cenę za życie w pobliżu nich, że hotele, które znajdują się w tej miejscowości, mimowolnie stały się rekordzistami pod względem cen. Na przykład znany na całym świecie napis Hollywood, ogromne litery którego znajdują się na wzgórzach o tej samej nazwie na przedmieściach Los Angeles, stworzył precedens, polegający na tym, że ceny mieszkań i pokoi hotelowych znajdujących się w strefie 1,5 km obok napisu są 10 razy wyższe niż średnie ceny w mieście i regionie.

828 metrów wysokości innego słynnego budynku - Burj Khalifa - wpłynęły na ceny usług pobliskich hoteli, które wzrosły siedmiokrotnie. Zapłacić za pokój z widokiem na sąsiadujący wieżowiec, który jest na liście najwyższych budynków na planecie, dziś mogą tylko bogaci turyści.

Pomnik Jerzego Waszyngtona, który jest częścią kompleksu budynków Kapitolu i Białego Domu, swoim pojawieniem podniósł ceny mieszkań i pokoi w hotelach znajdujących się w tym samym obszarze 6,5 razy. Znacząco wpłynęły na politykę cenową hoteli także takie popularne zabytki architektury i atrakcje turystyczne, jak most Golden Gate w San Francisco, Opera w Sydney, Wieża Eiffla w Paryżu.

Jednocześnie obecność znanych budynków i miejsc nie zawsze tak silnie wpływa na koszty życia obok nich. Przykładowo Koloseum - starożytny rzymski amfiteatr, należący do TOP szlaków turystycznych - nie miał prawie żadnego wpływu na ceny w pobliskich hotelach i mieszkaniach do wynajęcia. Każdy może wynająć pokój obok starożytnego teatru w cenie nie odbiegającej od średniej wartości takich usług w całym Rzymie.

Równie silny wpływ na wartość usług hotelowych wywarła automatyzacja i robotyzacja hoteli, która rozpoczęła się kilka lat temu. Pojawienie się w hotelach inteligentnych systemów i maszyn pełniących funkcje konsjerża, obsługi bagażu lub innych „ludzkich” stanowisk natychmiast stało się ciekawostką, powodując wzrost ceny za pobyt w takich obiektach noclegowych. Dzisiaj obecność Internetu przedmiotów i innych inteligentnych asystentów w hotelach już nikogo nie dziwi, tak samo jak obecność nowoczesnych systemów , które stały się raczej normą niż nowostką.

System zarządzania hotelem OtelMS - to nowoczesne oprogramowanie, które całkowicie spełnia wymagania stawiane przez gości i personel hotelu. Funkcjonalność i wyjątkowość systemu, opracowana przez firmę z wieloletnim doświadczeniem w branży hotelarskiej, tak bardzo zainteresowała hotelarzy z całego świata, że z systemu korzysta już ponad 4000 hoteli. Popularność systemu wciąż rośnie, a dziś produkt ten należy do trzech największych liderów na rynku oprogramowania hotelowego w Europie Wschodniej.

Powiązane artykuły

Nowości

Witamy na naszym portalu z wartościowymi artykułami pogrupowanymi w różnych kategoriach. Tutaj możesz dodać artykuł i podzielić się nim z innymi użytkownikami internetu. Publikowanie własych artykułów to dobry pomysł na reklamowanie własnej marki, produktu czy strony internetowej.
Dbamy o to, żeby wszystkie artykułu na naszej stronie były napisane poprawnie, zgodnie z założeniami SEO, gramatyką oraz etykietą internetową. Zapraszamy do dodawania swoich artykułów - publikacja ich odbywa się zazwyczaj szybciej niż w 48 godzin.