Grzanie podłogowe


Grzanie podłogowe
Postawmy sobie pytanie – w czym grzanie podłogowe przewyższa tradycyjne ogrzewanie centralnym i czy ogrzewanie podłogowe może być wykorzystywane do dużych powierzchni czy ma zastosowanie tylko na małych obszarach, w pojedynczych pokojach, salonie, poddaszu, itp.? Spotykamy się często z opinią fachowców, którzy twierdzą, że grzanie podłogowe, jego zalety, nie przekładają się na koszty inwestycji w takie ogrzewanie.

Zamontowanie ogrzewania podłogowego jest droższym interesem niż grzejniki.
Zasadnicze, naszym zdaniem, zalety grzania podłogowego to: niewidoczność (czyli estetyka, nowoczesność, praktyczność) oraz niezbędność w domu, gdzie chociaż jedna osoba ma alergię jest alergikiem, podlega częstym uczuleniom, bowiem ogrzewanie podłogowe to przede wszystkim ogrzewanie dla alergików. Dlatego staje się tak popularne, bo coraz więcej osób zapada na przeróżne alergie.
Jak to działa?
Podstawowy pozytywny element, jaki daje grzanie podłogowe to brak kurzu w powietrzu, jaki roznosi się poprzez zwykłe ogrzewanie centralne. W ogrzewanym pomieszczeniu, w którym przebywa alergik ciepło powinno roznosić się nie poprzez unoszenie a poprzez promieniowanie, jakie daje właśnie podłogowe ogrzewanie, które poprzez fale elektromagnetyczne emituje równomierne ciepło, nie tak, jak grzejniki, gdzie przy bliskiej z nimi styczności powietrze jest bardziej ciepłe i intensywne, co szkodzi alergikom.

Powiązane artykuły