Granit doskonały materiał na schody kamienne


Granit doskonały materiał na schody kamienne
Jeżeli w środku albo na zewnątrz urządzanego lub remontowanego budynku zaprojektowano schody, należy zadbać o ich właściwe wykończenie – to oznacza takie, jakie będzie nie tylko ładne i eleganckie, lecz jednocześnie bezpieczne i praktyczne.

Schody granitowe zewnętrzne

Funkcjonalność granitu na schodach koreluje w znacznym stopniu z miejscem ich przeznaczenia. Na zewnątrz doskonale sprawdzi się granit płomieniowany – tak obrobiona powierzchnia jest anty-poślizgowa a co za tym idzie bezpieczna w zimowe i jesienne dni podczas opadu deszczu lub śniegu. Powierzchnię takich schodów należy zaimpregnować co podnosi znacznie trwałość a co się z tym wiąże zaimpregnowane schody dłużej pozostaną piękne na lata.

Schody granitowe płomieniowane na zewnątrz to idealne rozwiązanie – nie tylko bardzo ładnie wyglądają ale również pozwolą zapobiegać niebezpiecznym upadkom, których ryzyko na mokrej i idealnej powierzchni jest znaczne.

Schody granitowe wewnętrzne

Także w niniejszym wypadku warto rozważyć wykonanie schodów z granitu. Do pomieszczeń świetnie pasują schody granitowe polerowane – lśniące, gładkie, błyszczące, o dużej głębi barw i atrakcyjnym wyglądzie. Z powodu na dużą odporność, niską ścieralność oraz, sprawdzą się rewelacyjnie również w piętrowych domach i dwupoziomowych mieszkaniach, oraz w budynkach użyteczności publicznej na klatkach schodowych. Szczególnie ważny fakt, że polerowany granit można szybko czyścić, w związku z czym uchronienie jego wyjątkowego piękna będzie łatwiejsze.

 

Płytki granitowe na schody

Jeżeli znamy wszystkie właściwości granitu to okazuje się że granit faktycznie jest uniwersalnym kamieniem, który umożliwia ładnie i trwale wykończyć zarówno schody wewnętrzne, oraz zewnętrzne. To znakomite rozwiązanie dla miłośników elegancji, nie wymagające dużej ilości czasu na pielęgnację lub na martwienie się potencjalnymi poważnymi uszkodzeniami i zapobieganiem nadmiernej eksploatacji. Schody to bardzo często najbardziej eksploatowany element budynku. Szczególnie w budynkach użyteczności publicznej jak i w biurowcach gdzie ruch pieszych pomiędzy piętrami naraża powierzchnię stopni na uszkodzenia. Ich wykończenie musi być trwałe, Więc najlepszym sposobem są – płytki granitowe

Schody z kostki granitowej – doskonałe do ogrodu

Projektując przydomowy ogród, warto przemyśleć o stworzenie eleganckich schodów z kostki granitowej. Mnogość dostępnych kolorów granitu sprawia, że dopuszczalne jest użycie go do takiej takiej dekoracyjnej formy wykończenia że nie jest problem dopasowanie schodów z kostki granitowej pod indywidualny gust klienta. Schody z kostki, ze względu wybranego rodzaju granitu i modelu, rewelacyjnie będą pasowały w piękny rustykalny ogródek oraz wpiszą się w nowoczesną stylizację gdzie płytki będą duże i gładkie podkreślające minimalizm całej aranżacji Kamień doskonale koresponduje z zielenią roślin i w komponuje się naturalny charakter działki. Projektując schody, można dobrać po prostu jeden kolor kostki, warto jednak pokusić się o dobranie fantastycznej mozaiki, obrazu z dwóch a nawet większej ilości rodzajów granitu – dzięki temu uzyskany efekt będzie naprawdę przepiękny i niepowtarzalny. Co ważne, takie schody są bardzo trwałe na zmienną pogodę i odporne, co daje piękną ozdobą ogrodu przez dużo lat. Należy jednakże wspominać| o ich regularnym zaimpregnowaniu.

Czy opłaca się kupować stopnie z kamienia?

Jeśli potrzebne są funkcjonalne i estetyczne rozwiązania, to nie ma lepszej alternatywy! Granit osiada bowiem bardzo dużo użytecznych właściwości – jest zawsze modny, uniwersalny, odporny na zniszczenia nawet w najbardziej skrajnych warunkach użytkowania. Nie traci kolorów ani nie powstają. Utrzymanie płytek czy kostki granitowej w idealnym stanie jest nader proste, oczywiście pod warunkiem ich regularnej impregnacji.

Powiązane artykuły

Witamy na naszym portalu z wartościowymi artykułami pogrupowanymi w różnych kategoriach. Tutaj możesz dodać artykuł i podzielić się nim z innymi użytkownikami internetu. Publikowanie własych artykułów to dobry pomysł na reklamowanie własnej marki, produktu czy strony internetowej.
Dbamy o to, żeby wszystkie artykułu na naszej stronie były napisane poprawnie, zgodnie z założeniami SEO, gramatyką oraz etykietą internetową. Zapraszamy do dodawania swoich artykułów - publikacja ich odbywa się zazwyczaj szybciej niż w 48 godzin.