Etykiety kolorowe - podstawowe informacje


Etykiety kolorowe - podstawowe informacje
Etykiety kolorowe są bardzo popularnymi wśród przedsiębiorców produktami, które posiadają bardzo szerokie spektrum zastosowań. Ich wykorzystanie do znakowania towarów pozwala natychmiast rozpoznać wybrane przedmioty, oznaczyć te z nich, które wymagają uwagi oraz w estetyczny sposób wyeksponować towary na półkach sklepowych i w witrynach

Etykiety kolorowe mogą być wykonywane z materiałów papierowych, foliowych lub ich mieszanki oraz zostać dodatkowo wzbogacone o atrakcyjne elementy ozdobne.

Etykiety kolorowe i ich charakterystyka

Etykiety kolorowe dzielimy na papierowe, foliowe oraz mieszane. Najbardziej klasyczną ich formą są etykiety wykonane z papieru o właściwościach termotransferowych lub termicznych. Są to najpopularniejsze formy znakowania towarów, pudełek oraz palet, które mogą zostać zadrukowane dowolnym kolorem. Ze względu na swoją specyfikę i stosunkowo ograniczoną trwałość, etykiety termiczne eco z papieru są najczęściej wykorzystywane do szybko rotujących towarów, do których należą chociażby przesyłki logistyczne. Dłuższą trwałość oferują natomiast etykiety termotransferowe, które sprawdzają się w przypadku towarów przechowywanych przez kilka, a nawet kilkanaście miesięcy.

Innym rodzajem etykiet kolorowych są te wykonane z folii. Oferują znacznie lepszą trwałość, przez co doskonale sprawdzają się do znakowania towarów przeznaczonych do dłuższego przechowywania oraz takich, które będą składowane w trudniejszych warunkach i narażone chociażby na wilgoć, zmiany temperatur oraz inne czynniki mogące mieć wpływ na trwałość i czytelność etykiet. Zaletą etykiet foliowych są także nieorganiczne możliwości personalizowania wydruków oraz możliwość stosowania klejów o zróżnicowanej przyczepności do podłoża. Druk na etykietach foliowych wykonuje się w technologii fleksograficznej lub sitodruku, co pozwala na uzyskanie wyraźnych i ostrych wydruków o doskonałej trwałości. Druk może być ponadto dodatkowo zabezpieczony laminatem lub bezbarwnym lakierem.
 

Jakie zastosowania posiadają etykiety kolorowe?

Etykiety kolorowe doskonale sprawdzają się w roli nośników informacji. Ich praktyczny charakter sprawił, że są one stosowane w wielu gałęziach przemysłu oraz wykorzystywane przez liczne, bardzo zróżnicowane branże. Z etykietami kolorowymi spotykamy się praktycznie na każdym kroku, gdyż są one chętnie stosowane przez branżę kosmetyczną, spożywczą, chemiczną, farmaceutyczną, motoryzacyjną, logistyczną oraz przez wytwórców napojów alkoholowych. Ich zaletą jest zwiększenie rozpoznawalności oznakowanych za ich pomocą towarów, podniesienie ich atrakcyjności wizualnej oraz umożliwienie szybkiego odnalezienia grup podobnych produktów składowanych w jednym miejscu.

Etykiety kolorowe (producent) są bardzo często wykorzystywane w celu wyeksponowania towarów na sklepowych półkach. W tym celu stosowane są różnego rodzaju uszlachetnienia druku w postaci tłoczeń, złoceń i srebrzeń, których obecność podnosi atrakcyjność wizualną produktów oraz zachęca do ich wyboru. Etykiety ozdobne są wykonywane z samoprzylepnych foliowych lub papierowych materiałów, które w zależności od przeznaczenia produktu i preferencji producenta mogą być bardziej lub mniej trwałe.

Powiązane artykuły

Witamy na naszym portalu z wartościowymi artykułami pogrupowanymi w różnych kategoriach. Tutaj możesz dodać artykuł i podzielić się nim z innymi użytkownikami internetu. Publikowanie własych artykułów to dobry pomysł na reklamowanie własnej marki, produktu czy strony internetowej.
Dbamy o to, żeby wszystkie artykułu na naszej stronie były napisane poprawnie, zgodnie z założeniami SEO, gramatyką oraz etykietą internetową. Zapraszamy do dodawania swoich artykułów - publikacja ich odbywa się zazwyczaj szybciej niż w 48 godzin.