Elektronika z Chin – dlaczego zawodzi?


Elektronika z Chin – dlaczego zawodzi?
Gdy nowy sprzęt elektroniczny psuje się już w kilka miesięcy po zakupie można dostać szału. Zastanawiasz się, jak to możliwe, że coś nie jest w stanie wytrzymać nawet okresu, który obejmuje gwarancja, a mimo to, Ty nie możesz szybko uzyskać należnej rekompensaty.

Jak to się dzieje, że sprzęt elektroniczny tak szybko ulega awariom?

Przyzwyczajamy się powoli do tego, że sprzęt psuje się tuż po zakończeniu okresu gwarancyjnego. Wiele osób stwierdza, że skoro i tak wszystko się psuje, to po co mają przepłacać i kupować w sklepach stacjonarnych, skoro równie dobrze mogą zamówić bezpośrednio z kraju produkcji, czyli z Chin. Bo przecież dziś „wszystko robią w Chinach”. Warto jednak pamiętać, że kiedy decydujesz się na zakup towaru poza Unią Europejską, na przykład za pomocą serwisu internetowego, rezygnujesz z wielu praw, między innymi łatwego dochodzenia do prawa gwarancyjnego, a tym samym z szybkiej realizacji ewentualnego procesu. Wysokiej klasy sklepy internetowe zapewniają obsługę gwarancyjną, jednak warto pamiętać, że wysokie koszta wysyłki i długi czas oczekiwania na sprzęt, powoduje że wysyłanie go na gwarancję do Chin niemal mija się z celem.

Awaryjność urządzeń

Na awaryjność urządzenia wpływ mają przede wszystkim użyte do jego produkcji materiały, jak i sposób wykonania. I tak na przykład płytki drukowane, które są wykorzystywane w każdym urządzeniu elektronicznym, może być starannie wytrawione lub tylko „na szybko”, a same ścieżki mogą być naniesione sitodrukiem lub offsetem - więcej informacji znajdziesz na stronie pcb-technoservice.eu . Poza tym, jak są wykonane poszczególne elementy składowe urządzenia, warto pamiętać, że sprzęt sprowadzany z Chin, ma do pokonanie niemałą drogę, a im dłużej trwa transport, tym większe prawdopodobieństwo do wystąpienia uszkodzeń w wyniku niewłaściwego postępowania w delikatnym sprzętem. Wstrząsy mogą spowodować uszkodzenia, które nie będą widoczne gołym okiem, ale doprowadzą do szybkiej awarii już podczas użytkowania urządzenia.

Prawda jest tak, że wszystko ma znaczenie. Jeśli jednak ktoś ma tendencję do bycia „na bieżąco” z posiadanymi sprzętami elektronicznymi, prawdopodobnie nie musi przejmować się, że coś szybko się zepsuje, bo dzięki temu będzie mieć „okazję” do nabycie nowszego modelu.

 

Powiązane artykuły

Witamy na naszym portalu z wartościowymi artykułami pogrupowanymi w różnych kategoriach. Tutaj możesz dodać artykuł za darmo i podzielić się nim z innymi użytkownikami internetu. Publikowanie własych artykułów to dobry pomysł na reklamowanie własnej marki, produktu czy strony internetowej.
Dbamy o to, żeby wszystkie artykułu na naszej stronie były napisane poprawnie, zgodnie z założeniami SEO, gramatyką oraz etykietą internetową. Zapraszamy do dodawania swoich artykułów - publikacja ich odbywa się zazwyczaj szybciej niż w 24 godziny.