Druk na skalę XXI wieku. Czy biznes w dobie digitalizacji jeszcze potrzebuje poligrafii?


Druk na skalę XXI wieku. Czy biznes w dobie digitalizacji jeszcze potrzebuje poligrafii?
Mamy XXI wiek. Wiek zdominowany przez internet, sprzedający wszystko i wszystkim. Profesjonalne displaye w internecie wykonane przez utalentowanych grafików śledzą nas i zachęcają do kupna. Po co nam ulotki?

Mamy XXI wiek. Wiek zdominowany przez internet, sprzedający wszystko i wszystkim. Profesjonalne displaye w internecie wykonane przez utalentowanych grafików śledzą nas i zachęcają do kupna. Po co nam ulotki?
Myślę, że ulotki będą jeszcze długo pełniły swoją rolę. Jednak nowoczesny druk na miarę stulecia, w którym żyjemy, widzimy nie w skrzynkach na ulotki przy naszych domach. To nowoczesne opakowania wypełniają półki w sklepach.
Mówi Pan nowoczesne opakowania.
Kiedy mamy super produkt, a słabe, nieskrojone na miarę opakowanie to produkt nie ma szans z konkuren- cją. Duże korporacje produkujące globalnie produkty rozumieją to doskonale. Wygrywają walkę o serca klientów. Mimo, że często są to produkty droższe. Nasza drukarnia wykona dla Pani kompleksowo usługę od projektu do finalnego produktu jakim jest opakowanie. Dodatkowo możemy skompletować pudełko z instrukcją, a wręcz nawet z produktem.
Duże firmy mają budżety.
Dzięki nowoczesnemu parkowi maszy-nowemu nasza drukarnia COMgraph jest w stanie wytwarzać opakowania najwyższej jakości, o nowoczesnym designie, skomplikowanych formach
w atrakcyjnych budżetach. Jakość i powta- rzalność wyrobów gwarantuje wdrożony Zintegrowany System Zarządzania Jakością. Pochwalę się, iż mamy możliwość produkcji opakowań w niskich nakładach oraz z różnymi formami uszlachetnień, jak na przykład wykonanie napisów Braillem. COMgraph jest także jedną z niewielu drukarni w Polsce posiadającą certyfikat FSC®. Znak ten cieszy się ogólnoświatowym zaufaniem i uznaniem. Opakowa- nia wyprodukowane w zgodzie z FSC® dają firmom możliwość przebicia się na rynki o wyższej świadomości ekologicznej. Firmy, które już nam zaufały podbijają nie tylko rynek polski, ale także zagraniczny. Proszę sobie wyobrazić, że dziś dzięki maszynom jakie posiadamy, wydrukujemy Pani firmie takie samo opakowanie pod względem technologii i uszlachetnienia, jakie posiadają wiodące światowe marki. Bez potrzeby inwestowania dużych środków finansowych.
Godne zastanowienia.
Mam nadzieję, bo coraz więcej właścicieli firm uważa, że opakowanie to ta przysło- wiowa wisienka na torcie. Dlatego koncentrujemy się w drukarni na jakości i przystępnej cenie. W torcie sama pyszna masa nie wystarcza, musi być decor. Ludzie kupują wzrokiem, opakowania są ważne. Niech Pani w wyobraźni stanie w dużym sklepie przed półką z tryliardem kremów, ustawionych na 6 przepastnych półkach supermarketowego regału. Przecież nie wie Pani, czy nie ma w danej chwili lepszego kremu. Kupuje Pani to co zna i polubiła jakiś czas temu.
Wybrałam, bo polubiłam.
Polubiła Pani, bo?
Spróbowałam?
Spróbowała Pani po wyborze wizualnej strony opakowania, ewentualnie produkt został kiedyś Pani polecony.
Jak krem byłby kiepski, to bym już więcej nie kupiła.
Zgadzam się, ale to już kolejny etap, w którym nie można zawieść obietnicy marketingowej. To nie akwizycja.
Rozumiem, ale czy dobre koncepcje opakowań to tylko produkty w supermarketach?
Na pewno nie. Steve Jobs przykładał wiele uwagi do tego w co pakuje swoje wynalazki. Przecież każde otwarcie paczki z iPadem czy iPhonem to niemal wiekopomna chwila. Czy wyobraża sobie Pani uroczyste chwile bez prezentu w ładnym opakowaniu? Przecież zakup jest jak prezent, który sprawia sobie konsument.
Może spuentujemy to, bo to naprawdę dobry przykład te opakowania od Jobsa.
Wie Pani, jestem po prostu pewny na 100%. Nasi rodzimi przedsiębiorcy mają produkty światowej jakości. Trzeba je tylko ładnie opakować i wysłać w świat. W drukarni COMgraph widzimy wzrost zamówień od naszych klientów. Dziś rozwiązania są na wyciągnięcie ręki. To jest najlepszy wyznacznik, że dobre opakowania są inwestycją wspierającą sprzedaż. W doradzeniu, opracowaniu, a następnie wykonaniu pomogą pracownicy naszej firmy.

Rozmowę z Piotrem Brzezińskim
brand managerem drukarni COMgraph / VivaPrint.pl
przeprowadziła Halina Łukaszewicz.

Powiązane artykuły

Nowości

Witamy na naszym portalu z wartościowymi artykułami pogrupowanymi w różnych kategoriach. Tutaj możesz dodać artykuł i podzielić się nim z innymi użytkownikami internetu. Publikowanie własych artykułów to dobry pomysł na reklamowanie własnej marki, produktu czy strony internetowej.
Dbamy o to, żeby wszystkie artykułu na naszej stronie były napisane poprawnie, zgodnie z założeniami SEO, gramatyką oraz etykietą internetową. Zapraszamy do dodawania swoich artykułów - publikacja ich odbywa się zazwyczaj szybciej niż w 48 godzin.