Coworking trendy, które zwiększają popularność pomieszczeń biurowych

  • 11.10.2018
  • /
  • Kategoria:

Coworking trendy, które zwiększają popularność pomieszczeń biurowych
Zjawisko coworkingu, które pojawiło się całkiem niedawno, przejęło miasto i zmieniło pojęcie "miejsca pracy" dla wielu osób. Coworking-przestrzeń – to nie tylko miejsce do pracy.

Nowy format miejsc pracy
Co dokładnie sprawia, że coworkingi są tak popularne wśród ludzi różnych zawodów i zainteresowań? Przede wszystkim jest to format instytucji. Kiedy twój zawód wymaga kreatywności lub kiedy freelance w domu jest po prostu znudzony, dobrym rozwiązaniem jest zmiana miejsca pracy. Coworking to najlepszy sposób, aby poczuć wszystkie zalety kreatywnego środowiska, łącząc komunikację i przepływ pracy. Format ten nadaje się również dla przedsiębiorców i pracowników firm, którzy uciekają od rutynowych, prostych biur, przecież robić własne biuro nie zawsze jest racjonalny wariant.
Nowoczesne coworking przestrzeni łączą w sobie idealne miejsca pracy, tereny rekreacyjne, tematyczne pokoje, kawiarnie, fitness strefy i jeszcze wiele ciekawych rzeczy. Coworking coraz częściej zaczął korzystać z formatu miejsc spotkań, zapewniając prywatne pokoje, sale konferencyjne, sale wystawowe, kawiarnie wypoczynkowe na różne zajęcia. I to jeszcze nie wszystko — wiele nowoczesnych zakładów eksperymentują: mają warsztaty technologiczne i artystyczne tuż obok miejsc pracy. Wyobraź sobie tę szaloną atmosferę pracy!
Trendy w 2018 roku: na co warto zwrócić uwagę
Jednym z popularnych trendów w aranżacji coworkingów była organizacja różnych imprez, kursów, konferencji, wykładów, wieczorów i tym podobne. Jest to bardzo korzystne: coworking otrzymuje przepływ odwiedzających i potencjalnych klientów, a organizator nie będzie tracić czasu i pieniędzy na zakup odpowiedniego pomieszczenia. Daje również możliwości — po prostu odwiedzając coworking, możesz zostać członkiem wykładu na temat inżynierii internetowej lub kursów tworzenia startupów!
Ciekawy jest także niszowy coworking. Co to jest i jakie są korzyści? Wyobraź sobie przestrzeń coworkingową, w której gromadzą się ludzie o tym samym zawodzie, co ty, lub o wspólnych zainteresowaniach. Na przykład coworking dla projektantów, programistów, marketerów. Praca jest nie tylko łatwiejsza, ale także bardziej interesująca, ponieważ możesz łączyć pracę z przyjemnością. Łatwiej jest znaleźć wspólny język, aby zdobyć doświadczenie i zarabiać dziesiątki przydatnych kontaktów biznesowych. Trend ten dotknął także przedstawicieli innych zawodów. Niektórzy coworkingi, aby poszerzyć publiczność zaczęli oferować pokoje wyposażone na specjalne życzenia. Na przykład miejsca pracy w wolnych przestrzeniach są teraz dostępne dla fryzjerów, fotografów, artystów, szwaczek, mistrzów tatuażu i wielu innych.
Trend nowych usług dopiero niedawno pojawił się i jest obecnie raczej niepopularny, ale jest to pożyteczny i korzystny pomysł — połączenie coworkingu z usługami biznesowymi (doradztwo, coaching i inne usługi dla organizacji biznesu). Coraz częściej można znaleźć coworkingi z pomocą dla startupów, projektów biznesowych itp. To swoiste inkubatory pomysłów dla początkujących przedsiębiorców, a dla wielu pracowników firm – możliwość samorozwoju i podnoszenia kwalifikacji.
Częstymi gośćmi coworking-przestrzeni jest profesjonaliści w dziedzinach komunikacji, projektowania, doradztwa, i w ogóle w pracy związanej z dostępem do internetu. Jednak w zeszłym roku można prześledzić ciekawą tendencję: dużo specjalistów, pracowników dużych firm coraz częściej się stają gośćmi coworkingów. Część z nich przyznało, że chcą przejść do poziomu samodzielnych specjalistów, bo tak jest łatwiej kontrolować własny rozwój kariery. Pracownicy biurowi wolą pracować w coworkingach dzięki twórczej atmosferze, zmianie otoczenia i możliwości skupić się na pracy, nie odrywając się na organizację biura. To ułatwia psychologiczne obciążenie podczas dynamicznych projektów biznesowych.
Biuro bez zobowiązań
Tak więc coworking (od jednego biura, mieszkania lub dwóch-trzech biur – do całego domu, centrum) zakłada, że ludzie kręcą pomieszczenie, pozostając niezależnymi i wolnymi. Przy tym nie nakłada szczególnych ograniczeń ani na zawód i status uczestnika, ani na parametry pomieszczenia i społeczności.
Nowoczesny coworking to miejsce, w którym wszystko, co niezbędne do projektu, znajduje się na ograniczonym obszarze. To nie tylko miejsce do pracy z wyposażeniem biurowym, ale także społeczność ludzi o podobnych poglądach, wśród których można znaleźć nowych partnerów biznesowych, klientów i wykonawców. To właśnie ta atmosfera wolnego biznesu przyciąga wszystkich nowych ludzi, pozwalając im poszerzyć sieć niezbędnych kontaktów.
Sprawdź: www.matchoffice.pl

Powiązane artykuły

Witamy na naszym portalu z wartościowymi artykułami pogrupowanymi w różnych kategoriach. Tutaj możesz dodać artykuł i podzielić się nim z innymi użytkownikami internetu. Publikowanie własych artykułów to dobry pomysł na reklamowanie własnej marki, produktu czy strony internetowej.
Dbamy o to, żeby wszystkie artykułu na naszej stronie były napisane poprawnie, zgodnie z założeniami SEO, gramatyką oraz etykietą internetową. Zapraszamy do dodawania swoich artykułów - publikacja ich odbywa się zazwyczaj szybciej niż w 48 godzin.