Co umieścić na blogu?


Co umieścić na blogu?
Jesteś na początku swojej kariery blogowej? Nie za bardzo wiesz co masz umieścić na blogu swojej firmy? Postaram się Ci pomóc i podsunąć kilka pomysłów. Twój blog stanie się ciekawszy i atrakcyjniejszy dla odwiedzających go ludzi.

Spis rzeczy jakie mógłbyś opublikować na blogu:
Informację o ważnym zdarzeniu, np. planowany zakup nowej maszyny w celu zwiększenia produkcji. - Opisz w jaki sposób to się odbędzie i dlaczego firma musi to zrobić. Wynik masowego wzrostu zainteresowania produktem firmy.
Galerie z imprezy firmowej. Odbyła się impreza firmowa lub jakieś spotkanie? Przedstaw kilka zdjęć, pochwal się i dodaj komentarz do zdjęć.
Przyznaj się do błędu - nie ukrywaj go. Powiedzmy, że firma wprowadziła jakiś wadliwy produkt na rynek, warto na blogu napisać dlaczego to się stało i jak bardzo starasz się, by do tego ponownie nie dopuścić.
Napisz z kim firma współpracuje lub jacy pracownicy pracują dla firmy.
Mógłbym wymieniać w nieskończoność pomysły na wpisy w blogu firmowym, ale chciałbym żebyście zaproponowali własne w komentarzach :-) czekam na ciekawe pomysły.

Kto może pisać bloga firmowego i w jaki sposób? Zastanawiałem się nad tym tematem już kilka razy. Według mnie, można by przyjąć, że zależy to głównie od tego, dla kogo blog jest przeznaczony, a także od chęci pracowników potencjalnie odpowiednich do prowadzenia bloga Twojej firmy.

Prezes też potrafi…

Otóż, gdy mamy bloga przeznaczonego dla konsumentów, klientów to najlepiej, gdy blogujący jest osobą uznawaną za autorytet lub też ktoś z samej “góry” w hierarchii firmy, np. prezes czy kierownik. Gdybyś właśnie to Ty był tą osobą, to pamiętaj, że blog to nie tylko strona www, ale też kanał komunikacyjny i narzędzie do czerpania opinii użytkowników na temat Twojej firmy, o konkretnym projekcie, produkcie itd. Staraj się pisać posty jakbyś pisał list do przyjaciela - spraw wrażenie jakby użytkownik czytał wypowiedź swojego znajomego. Blogi mają to do siebie, że wpisy na nich pisane są nieformalnym językiem.

Pracownik wiarygodniejszy?

Drugą kategorią mogą być blogi pracowników, starannie i rzetelnie pisane staną się bardzo mocnym narzędziem opiniotwórczym. W moim mniemaniu nie powinno się namawiać pracowników do pisania na dany temat lub w dany sposób - podważa to wiarygodność bloga - a zatem jego podstawę. Blog pisany bez nacisku jest wiarygodniejszy a konsument/czytelnik zauważy to i doceni.

Blogi zbiorowe

Ciekawym rozwiązaniem jest pisanie blogów w wieloosobowych grupach osób z danej firmy. Jest to bardzo dobra opcja ze względu na ilość pojawiających się wpisów oraz na częstość ich umieszczane. Dlatego czytelnik będzie powracać na bloga by dowiedzieć się czegoś nowego.

Powiązane artykuły

Nowości

Witamy na naszym portalu z wartościowymi artykułami pogrupowanymi w różnych kategoriach. Tutaj możesz dodać artykuł i podzielić się nim z innymi użytkownikami internetu. Publikowanie własych artykułów to dobry pomysł na reklamowanie własnej marki, produktu czy strony internetowej.
Dbamy o to, żeby wszystkie artykułu na naszej stronie były napisane poprawnie, zgodnie z założeniami SEO, gramatyką oraz etykietą internetową. Zapraszamy do dodawania swoich artykułów - publikacja ich odbywa się zazwyczaj szybciej niż w 48 godzin.