Co to jest Jackfruit?


Co to jest Jackfruit?
To unikalna nowość na polskim rynku, która na pewno zachwyci Was oryginalnym smakiem i zapewni na co dzień doskonałe źródło naturalnej energii! Poznajcie super modną FIT przekąskę – Jackfruit suszony bez konserwantów HELIO Natura!

Co to jest Jackfruit?
 
Jackfruit jest owocem wiecznie zielonego drzewa bochenkowego, tzw. chlebowca różnolistnego – znanego i hodowanegow Azji od ponad 3 000 lat. Uznawany za największy owoc świata- Jackfruit pokryty jest z zewnątrz grubą skórką z tępymi kolcami, a jego przeciętna masa wynosi… około 10 kg! Młode owoce chlebowca są koloru zielonego, a gdy dojrzewają stają się żółto – brązowe. Z kolei miąższ Jackfruita charakteryzuje się łagodnym, lekko kwaśnym smakiem...
 
Jackfruit = moc super odżywczych składników
 
Największy owoc świata jest źródłem wielu cennych składników odżywczych. Jackfruit zawiera m.in. potas, który wraz z chlorem i sodem reguluje gospodarkę wodną organizmu, a także żelazo– niezbędne dla zapobiegania niedokrwistości. Owoc chlebowca różnolistnego bogaty jest również w wapń, cynk, magnezoraz witaminy antyoksydacyjne- A, C i witaminy z grupy B - tj. niacyna, ryboflawina, pirydoksyna Ponadto, Jackfruit zawiera węglowodany (24g/100g) oraz błonnik, który korzystnie wpływa na perystaltykę i funkcjonowanie jelit. Z kolei dzięki zawartości wielu mikro- i makroelementów – owoc drzewa bochenkowego może też wpływać na regulację ciśnienia krwi czy stężenia glukozy we krwi.
 
Jackfruit suszony HELIO Natura – wartościowa FIT przekąska
 
Suszone owoce chlebowca spożywane są dziś częściej niż surowe. W porównaniu ze świeżym odpowiednikiem – Jackfruit suszony ma wyższą wartość energetyczną (320- 350 kcal w 100g produktu), zawiera też dużo więcej błonnika (7g/100g), dlatego warto go dodawać do naszego codziennego menu – zarówno do słodkich, jak i wytrawnych dań, m.in. by pozytywnie wpłynąć na perystaltykę przewodu pokarmowego. Jackfruit HELIO Natura sprawdzi się więc w diecie osób odchudzających się, a ze względu na zawartość białka i tłuszczów – także w diecie osób trenujących czy aktywnie wypoczywających. Nowa wartościowa FIT przekąska HELIO Natura to bowiem doskonałe źródło naturalnej energii i… zdrowa alternatywa dla słodyczy, dlatego Jackfruit będzie niezastąpiony podczas wiosennych wycieczek rowerowych, spacerów czy weekendowych pikników! Na dodatek, modna przekąska HELIO Natura jest dostępna w wygodnym i poręcznym opakowaniu, które idealnie nam zmieści się do plecaka czy torebki!
 
Według najnowszych trendów żywieniowych Jackfruit coraz częściej jest dziś wykorzystywany w zdrowej diecie oraz w kuchni wegetariańskiej i wegańskiej. Jego wyjątkowy – łagodny, lecz lekko kwaśny smak, a także liczne walory prozdrowotne i kulinarne sprawiają, że owoc drzewa bochenkowego zyskuje w ostatnich latach coraz większe zainteresowanie - zwłaszcza wśród osób preferujących zdrowy styl życia. Jackfruit zdobył m.in. uznanie użytkowników serwisu Pinterest, a od niedawna - dzięki udostępnieniu przez markę HELIO popularnej egzotycznej przekąski polskim konsumentom – Jackfruit suszony HELIO Natura cieszy się już sporym zainteresowaniem wśród blogerów! Dlatego koniecznie wypróbujcie naszą nową, super modną FIT przekąskę i przekonajcie się sami jak smakują owoce suszone Jackrfuita - naturalnie od HELIO Natura!

Powiązane artykuły

Witamy na naszym portalu z wartościowymi artykułami pogrupowanymi w różnych kategoriach. Tutaj możesz dodać artykuł i podzielić się nim z innymi użytkownikami internetu. Publikowanie własych artykułów to dobry pomysł na reklamowanie własnej marki, produktu czy strony internetowej.
Dbamy o to, żeby wszystkie artykułu na naszej stronie były napisane poprawnie, zgodnie z założeniami SEO, gramatyką oraz etykietą internetową. Zapraszamy do dodawania swoich artykułów - publikacja ich odbywa się zazwyczaj szybciej niż w 48 godzin.