Blue Monday - jak skutecznie poprawić sobie nastrój?


Blue Monday  - jak skutecznie poprawić sobie nastrój?
Parę lat temu, brytyjski psycholog Cliff Arnall opracował teorię zgodnie, z którą, w trzeci poniedziałek stycznia przypada najbardziej depresyjny dzień roku.

Według jego koncepcji odczuwamy wtedy m.in. niski poziom motywacji, brak energii do działania, a do tego zimowa pogoda daje nam się we znaki.  Jak zatem radzić sobie z niekorzystną aurą i wprowadzić się w pozytywny nastrój? Przedstawiamy kilka prostych, ale skutecznych metod.
 
Relaksująca kąpiel przy dźwiękach ulubionej muzyki
 
Jednym z najprzyjemniejszych sposobów na poprawę nastroju jest aromatyczna kąpiel. Przy wyborze kosmetyków warto zwrócić uwagę na pobudzający zmysły  zapach, stanowiący niezwykle istotną część tego rytuału. Jeśli chcemy się odstresować najlepiej postawić na lawendowe, waniliowe lub kwiatowe dodatki do kąpieli, które zadziałają odprężająco i zniwelują napięcie. Miłe chwile można dodatkowo urozmaicić poprzez włączenie płyty z utworami ulubionego artysty. W trakcie słuchania muzyki wprowadzimy się w pogodny nastrój i nabierzemy pozytywnej energii.
 
Ulubiony film
 
Ulubiony film lub serial na DVD, miękki koc i zapalone świece – taki zestaw sprawi, że bez trudu zapomnimy o nieprzyjemnościach związanych z codziennością, a zimowa chandra odejdzie w niepamięć. Kiedy w grę wchodzi poprawienie humoru warto wybrać klasyczną komedię, która rozbawi do łez np. „Lepiej późno, niż później”,  „Narzeczony mimo woli”, czy „Mamma Mia”.  Fani seriali mogą z kolei sięgnąć po jedną z fascynujących produkcji, cieszących się w ostatnich latach ogromną popularnością. Z pewnością nie będą zawiedzeni wciągając się w świat Pablo Escobara w „Narcos”, Franka Underwooda w „House of Cards”, czy Sherlocka Holmesa w serialu „Sherlock”. Wszystkie tytuły  dostępne są na stronie Livro.pl.
 
Książka
 
Pomysłem, który sprawdza się wyjątkowo dobrze w długie, zimowe wieczory jest sięgnięcie po książkę. Czy jest lepszy czas w roku, by oddać się bez reszty wyjątkowej lekturze? W przypadku walki z zimowym przygnębieniem doskonale sprawdzą się propozycje o lekkiej, dowcipnej i wciągającej treści. Świetnym wyborem może okazać się rozbrajająco szczera „A ja żem jej powiedziała” Katarzyny Nosowskiej, czy zabawna i zaskakująca książka „Zanim się pojawiłeś” Moyes Jojo. Dla wielbicieli kryminału i sensacji dobrymi propozycjami mogą się okazać bestsellerowe „Ślepnąć od świateł” Jakuba Żulczyka, czy „Kasacja” Remigiusza Mroza. Te i wiele innych pozycji znajdziemy na www.livro.pl.
 
Wprowadzenie tych kilku prostych sposobów do codziennego życia spowoduje, że nie tylko w Blue Monday poczujemy przypływ pozytywnej energii. Dzięki nim cały okres zimowy może stać się dla nas przyjemnym czasem, który sprzyja relaksowi i odprężeniu.
 

Powiązane artykuły

Witamy na naszym portalu z wartościowymi artykułami pogrupowanymi w różnych kategoriach. Tutaj możesz dodać artykuł i podzielić się nim z innymi użytkownikami internetu. Publikowanie własych artykułów to dobry pomysł na reklamowanie własnej marki, produktu czy strony internetowej.
Dbamy o to, żeby wszystkie artykułu na naszej stronie były napisane poprawnie, zgodnie z założeniami SEO, gramatyką oraz etykietą internetową. Zapraszamy do dodawania swoich artykułów - publikacja ich odbywa się zazwyczaj szybciej niż w 48 godzin.