Prezent dla sportowca, czyli co kupić osobie aktywnej?


Prezent dla sportowca, czyli co kupić osobie aktywnej?
Wśród naszych znajomych na pewno znajdzie się wielu sportowców. Jeżeli więc zostaliśmy zaproszeni do któregoś z nich na urodziny, imieniny lub na inną okazję, warto pomyśleć o prezencie właśnie w takim sportowym klimacie.

Oczywiście, gdy i my należymy do maniaków sportu, wybór będzie prosty. Problem zaczyna się wtedy, kiedy takimi maniakami nie jesteśmy i zupełnie nie wiemy, co kupić. Na szczęście sklepy sportowe wychodzą nam naprzeciw i oferują sporo przydatnych produktów.

Jaka dyscyplina?

Pierwszym kryterium, na podstawie którego wybiera się prezent dla sportowca, jest uprawiana dyscyplina. Inny upominek sprawimy kulturyście, inny pływakowi, a jeszcze inny osobie uprawiającej fitness. I tak np.:

Kulturyście można kupić magnezję do podnoszenia ciężarów. Jest to bowiem produkt, który szybko się zużywa, a który zawsze jest potrzebny, dlatego możemy mieć pewność co do jego przydatności.

Jeśli jednak chcemy kupić komuś sprzęt ogólnorozwojowy, dobrym pomysłem może być platforma wibracyjna, która jest ostatnimi czasy fitnessowym hitem. Platforma wibracyjna nie tylko wpływa na poprawę kondycji fizycznej, ale też poprawia krążenie krwi i regenerację mięśni. Dla osoby aktywnej fizycznej regeneracja na platformie wibracyjnej może się okazać kluczowa do uzyskania zadowalających rezultatów.

Biegacz na pewno ucieszy się z opaski sportowej mierzącej kroki i konfrontującej je z liczbą kalorii w organizmie. (To również doskonały prezent dla wszystkich, którzy postanowili zrzucić nieco zbędnych kilogramów.)

Osobie trenującej na odważnikach kettlebell warto kupić dodatkowy odważnik, najlepiej o wadze, której nasz znajomy nie posiada. Każdy dodatkowy ciężar to bowiem większe możliwości w zakresie piramidowego treningu obwodowego.
Rowerzyście lubującym się w dalekich trasach warto kupić rowerową nawigację GPS. Technologia ta rozwija się tak dynamicznie, że prawie na pewno trafimy na rozwiązanie, którego nasz znajomy jeszcze nie posiada.

Innymi słowy: kupując prezent dla sportowca, zawsze należy kierować się dyscypliną, którą on uprawia. Z drugiej strony - jeżeli nie chcemy ryzykować (bo np. mamy do czynienia z pasjonatem, który ciągle w siebie inwestuje) lub jeżeli nie wiemy, czym dany znajomy się tak naprawdę zajmuje - zawsze można postawić na coś bardziej uniwersalnego. Może to być np. kolekcja magazynów sportowych, kolekcja filmów motywacyjnych od jakiegoś dobrego i uznanego trenera czy jakiś element odzieży termicznej (spodnie, czapka itd.).

Czego NIE kupować?

No dobrze, wiemy już, co kupować, ale warto zapytać jeszcze, czego nie kupować sportowcowi? Dużym ryzykiem jest np. kupno odżywek. W końcu dieta to bardzo indywidualna sprawa, opracowywana z dietetykiem, bazująca na konkretnych produktach i ogólnie - zależna od wielu czynników. Jeżeli więc kupimy pierwszy lepszy produkt z pierwszego lepszego sklepu z odżywkami, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nasz solenizant z niego nie skorzysta, bo nie będzie on pasował do jego aktualnej diety.

Dużym ryzykiem obciążone są też zakupy najpopularniejszych produktów w najpopularniejszych sklepach. Osoby nieuprawiające sportów być może nie mają tej świadomości, ale w świecie aktywności fizycznej również mamy do czynienia ze zjawiskiem mody. Jeżeli więc kupimy coś aktualnie modnego, ryzykujemy, że nasz sportsmen lub sportsmenka taki produkt zdążyła już nabyć.

Jak widać, możliwości jest wiele. Od magnezji sportowej, poprzez platformę wibracyjną i kettlebell - na pewno znajdziemy coś odpowiedniego dla każdego. Trzeba jednak taki zakup przemyśleć, aby był jak najbardziej trafiony.

Udanych zakupów!

Witamy na naszym portalu z wartościowymi artykułami pogrupowanymi w różnych kategoriach. Tutaj możesz dodać artykuł i podzielić się nim z innymi użytkownikami internetu. Publikowanie własych artykułów to dobry pomysł na reklamowanie własnej marki, produktu czy strony internetowej.
Dbamy o to, żeby wszystkie artykułu na naszej stronie były napisane poprawnie, zgodnie z założeniami SEO, gramatyką oraz etykietą internetową. Zapraszamy do dodawania swoich artykułów - publikacja ich odbywa się zazwyczaj szybciej niż w 48 godzin.