Jak pozbyć się oponki na brzuchu?

  • 16.01.2020
  • /
  • Kategoria:

Jak pozbyć się oponki na brzuchu?
Oponka to teraz problem większości ludzi, nawet tych trenujących na siłowni. Tłuszcz zbierający się w dole brzucha najczęściej idzie w parze z „podlanymi” boczkami. Dlaczego takie zjawisko ma miejsce? Przecież ćwiczysz regularnie i jesz 5 posiłków dziennie, więc o co chodzi?

Znaczenie treningów w odkładaniu tkanki tłuszczowej

Chociaż odchodzi powoli w zapomnienie to panuje jeszcze pogląd, że robienie codziennie brzuszków spali tkankę tłuszczową na brzuchu, nic bardziej mylnego. Trening brzucha, pod warunkiem oczywiście, że jest skuteczny służy do rozbudowania i umocnienia mięśni, a nie do spalania tłuszczu. Jeżeli rozbudujemy je nadmiernie, a nie spalimy tkanki tłuszczowej to będziemy mieli wrażenie, że mamy troszkę wydęty brzuch, pod spodem będą niewidoczne mieśnie, które trzeba odsłonić. Istnieje sposób treningu, którzy potencjalnie może spalać tkankę tłuszczową, ale musi być intensywny i zawierać różnorodne ćwiczenia wielostawowe, które również angażują mięśnie brzucha. Trening należy ułożyć sobie tak, by trening cardio przeplatać z interwałami, oraz treningiem całego cała, w tym brzucha.

Kluczowe w treningu na spalanie dolnej części brzucha będą ćwiczenia interwałowe, treningi cardio, oraz jednym słowem wszystkie aktywności, po których będziemy spoceni i zmęczeni, musimy po prostu palić kalorie. Treningi interwałowe napędzają metabolizm i powysiłkową konsumpcję tlenu, dzięki czemu spalamy kalorie nawet przez następne 48h, natomiast trening typu bieg, orbitrek i tym podobne jest bardzo fajnym rozwiązaniem, ponieważ spala tkankę tłuszczową w czasie rzeczywistym. Ograniczmy się do 3-4 treningów w tygodniu jeżeli ma to być Full Body Workout i dodajmy do tego cardio z interwałami. Bardzo skuteczne będzie też włączenie ćwiczeń dodatkowych na boczki brzucha – dają bardzo dobry efekt. Zamów plan treningowy!

Przykładowy rozkład treningu spalającego oponkę :

Dzień 1: FBW+Interwały

Dzień 2: Przerwa, lub lekki trening rozciągający

Dzień 3: FBW+Cardio

Dzień 4: Przerwa, lub lekki trening rozruchowy

Dzień 5: FBW+Interwały

Dzień 6: Przerwa, lub lekki trening rozciągający

Dzień 7: FBW+Cardio

W takim treningu trzeba odpowiednio dobrać intensywność w zależności od naszego stopnia zaawansowania.

 

Wpływ treningu interwałowego na oponkę:

Po treningach interwałowych, nasz metabolizm bardzo przyspiesza i spalamy tkankę tłuszczową długo po treningu, natomiast w czasie treningów interwałowych nie spalamy tłuszczy jakby w czasie ćwiczeń, jak to ma miejsce w treningu cardio, to ważna wskazówka i pozwala zaoszczędzić wiele czasu, oraz ułożyć odpowiednią dietę. Trening interwałowy jest świetnym rozwiązaniem, gdy nie mamy czasu często trenować, czasami chcemy sobie pozwolić na małe odstępstwo od diety i takie dwie-trzy kostki czekolady, jeżeli będą wrzucone po treningu interwałowym nie zaważą na naszej sylwetce, dzięki przyspieszonemu metabolizmowi. Taki trening nie powinien być długi to od 20 do maksymalnie 40 minut wytężonej pracy.

Znaczenie diety w odkładaniu tkanki tłuszczowej:

Dieta będzie tu kluczowa, zwłaszcza pod koniec pozbywania się tkanki tłuszczowej, co nie oznacza, że nie możemy już całkowicie pozwolić sobie na małe grzeszki w diecie.  Wszędzie można usłyszeć o tym, że wystarczy, aby spożywane przez nas kalorie były na bilansie ujemnym i będziemy chudnąć, jednak nie jest to prawda.

 

Ogólne zasady diety:

– Unikaj produktów przetworzonych, utwardzonych tłuszczy, oraz cukrów prostych

– Przed śniadaniem wypij szklankę wody z cytryną

– Jedz regularnie, od 3 do 5 posiłków dziennie

– Jadłospis rozłóż tak, aby sycące produkty zjeść w ciągu dnia, aby aktywnie je spalić, a wieczorem zjeść mniej i się nie objadać

– Unikaj tłuszczów nasyconych

– Nie stosuj głodówek

– Zwiększ podaż białka

– Unikaj słodzonych napojów

– Oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne i odejmij 200-300 kalorii od Całkowitej Przemiany Materii

Unikaj fastfoodów !

Przypomnijmy sobie czym jest kaloria:

Kaloria to ciepło wytwarzane podczas spalania pokarmu, poprzez kalorie określamy energię cieplną, którą nasz organizm użyje do procesów życiowych (czy też ćwiczeń, lub jakiejkolwiek aktywności), czy po prostu właduje w komórki tłuszczowe. Jednak liczy się tutaj z jakich produktów pochodzą kalorie, przypuśćmy, że spożywamy 2500kcal, oczywistym jest, że te 2500 kalorii zjedzonych w formie zdrowych produktów przysłuży się pozytywnie dla naszej sylwetki, natomiast 2500 kcal pochodzące z czekolady, alkoholu, czy chleba już niekoniecznie. Ważnym aspektem jest również indeks glikemiczny spożywanych produktów.

Czym jest indeks glikemiczny?

Indeksem glikemicznym w skrócie określamy tempo wchłaniania glukozy, czyli o ile podniesie się nasz poziom glukozy do 2-3h po spożyciu posiłku węglowodanowego.  Dla przykładu jeżeli spożyjemy posiłek złożony z węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym poskutkuje to nagłym podniesieniem cukru we krwi, natomiast jeżeli spożyjemy posiłek z niskim indeksem glikemicznym, organizm nie zareaguje tak nagle i cukier będzie stabilnie szedł nam w górę.

Jakie konsekwencje niesie za sobą spożycie produktów o wysokim indeksie glikemicznym?:

Po spożyciu takiego pokarmu nasz organizm reaguje szybkim wyrzutem cukru do krwi, co za tym idzie dając sygnał do magazynowania tkanki tłuszczowej.  Nagły przypływ energii, który dostajemy po spożyciu takich produktów jak batoniki czy czekolada, za jakaś godzinę znowu opadnie i będzie nam się chciało spać oraz dostaniemy uczucia sytości, chociaż nie jesteśmy najedzeni. Jednak mamy wpływ na indeks glikemiczny produktów – jest na to pare sposobów, na przykład:

– Dodatek błonnika pokarmowego – czyli przykładowo do świeżo ugotowanego ryżu, który ma wysoki indeks glikemiczny wystarczy dodać warzyw, które zawierają sporo błonnika, to obniży indeks glikemiczny dania.

– Dodatek białka, lub tłuszczy – ta sama bajka, dodajemy mięso, czy oliwę z oliwek i już zmienia nam się reakcja organizmu na taki rodzaj posiłku.

– Ostudzenie – gotowanie zwiększa indeks glikemiczny potraw i powoduje, że z pozoru niewinny ziemniak, czy ryż, świeżo po ugotowaniu podniosą nam cukier we krwi, niemal jak słodycze. Ostudź pokarmy skrobiowe, a zmniejszy się ich indeks glikemiczny.

Białko na lepsze spalanie:

Istnieje pogląd, że białko wspomaga odchudzanie, ale jak to jest? Przecież białko to budulec, w jaki sposób ono może spalać tłuszcz? Otóż chodzi o tak zwany termiczny efekt pożywienia. Termiczny efekt białka to ilość energii jaką organizm musi zużyć, aby wykorzystać białko, jego ET to od 20-35%. Dla porównania efekt termiczny węglowodanów to około 5%, ponieważ większość węglowodanów jest przetworzona, jedynie owoce z zachowanymi makro i mikroskładnikami mogą mieć wyższy efekt termiczny. Natomiast tłuszcz ma najmniejszy efekt termiczny i jest to poniżej 5%, ale pamiętajcie! Każdy makroskładnik jest nam potrzebny zarówno białko, węglowodany, jak i tłuszcze, tylko oczywiście w odpowiednich proporcjach.

Spalacze tłuszczu:

Spalacze tłuszczu to preparaty, które zwykle są mieszanką związków, które mają zamysł spalać naszą tkankę tłuszczową poprzez podnoszenie temperatury ciała. Włączanie spalacza na początku redukcji jest bezcelowe i ucina nam potencjał całego przebiegu odchudzania. Robimy to tylko pod koniec dla uzyskania lepszego efektu i to bezpośrednio przed treningiem. Unikaj spalaczy z kofeiną, będą podbijać kortyzol i na nic się to wszystko zda, najlepsze będą wyciągi roślinne, lub te na bazie l-karnityny.

ZADAWAJ DARMOWE PYTANIE O SPALACZ

Zielona i czerwona herbata:

Zielona i czerwona herbata to naturalne spalacze tłuszczu. Obie te herbaty oczyszczają nas z toksyn i dają możliwość organizmowi do prawidłowego metabolizmu. Należy pić te herbaty tylko w formie fusiastej, takich w torebkach nie kupujcie, ponieważ są gorsze jakościowo. Czerwona herbata zawiera w sobie związek o nazwie L-karnityna, który jest teraz popularny w wielu spalaczach, regularne wypijanie 2-3 filiżanek dziennie przyczyni się do zrzucenia brzuszka.

Rozmieszczenie tłuszczu, a układ hormonalny:

Tak naprawdę sama obcinka kaloryczna, tak samo jak ćwiczenia nie są czynnikiem decydującym o zmianie sylwetki, u każdego będzie to przebiegać inaczej. Trening oraz odpowiednia dieta mogą pobudzić produkcję odpowiednich hormonów, ale wszystko jest zależne od całej homeostazy organizmu. Okej, więc w jakiej części ciała tłuszcz odkłada się bardziej zależnie od hormonów?:

– Brzuch – odkładanie tłuszczu na brzuchu, jest najczęściej związane oczywiście z nadmierną podażą kalorii, ale też hormonem o nazwie kortyzol, który wydziela się w trakcie sytuacji stresowych. Nic się nie dzieje, jeżeli jest to cykliczne i wydziela się on od czasu do czasu, gorzej jeśli stresujemy się codziennie – wtedy brzuszek będzie rósł. Bardzo często takie osoby chętniej sięgają po słodycze, słone przekąski, kawę, alkohol czy inne używki, lub produkty, które tuczą i koło się zamyka. Dobrym krokiem może okazać się tutaj przemyślana suplementacja. Ja osobiście polecam suplementy takie jak na przykład ZMA, czy adaptogeny takie jak ashwagandha.

– Boczki – za odkładanie tłuszczu na brzuchu możemy winić zaburzenia hormonalne związane z insuliną, która w przypadku insulinooporności będzie pakować to co zjemy w komórki tłuszczowe. Tutaj kluczowa będzie ściśle dopasowana dieta, oraz insulinomimetyki.

– Biodra – jeżeli tłuszcz osadza nam się na biodrach to możemy mieć problemy z nadmierną ilością estrogenu, czyli żeńskiego hormonu płciowego. Należy zadbać o prawidłową dietę oraz trening. Tak samo sprawa się ma w przypadku klatki piersiowej, również jest to spowodowane nadmierną ilością estrogenów.

Przykładowy jadłospis:

Śniadanie: Jajecznica, awokado, papryka i świeża sałata, do picia zielona herbata

II Śniadanie: Sałatka z drobno pokrojoną szynką, rukolą, pomidorem oraz siemieniem lnianym,

Obiad: Kasza bulgur z kurkumą, kurczak ze szpinakiem, mieszanka świeżych warzyw, do picia woda z cytryną

Podwieczorek: Garść surowych marchewek, oraz sok z buraka

Kolacja: Chleb żytni razowy z twarogiem, rzodkiewką, ogórkiem oraz szczyptą czosnku, do picia zielona herbata

jak pozbyć się oponki na brzuchu i boczków, oponka na brzuchu, ćwiczenia na oponkę, jak pozbyć się brzucha, jak pozbyć się oponki oświęcim, jak pozbyć się tłuszczu z brzucha, ćwiczenia na oponkę i boczki, oponka na brzuchu ćwiczenia, jak pozbyć się tkanki tłuszczowej z brzucha, jak pozbyc sie brzucha, cwiczenia na oponke, jak pozbyc sie oponki z brzucha, ćwiczenia interwałowe na brzuch, wydety brzuch, ćwiczenia na oponke na brzuchu, oponki na brzuchu, jak spalić tłuszcz z dolnej części brzucha, interwały brzuch, wydęty brzuch, ćwiczenia na oponke na brzuchu i boczki, trening interwałowy na brzuch, jak pozbyć się tłuszczu na brzuchu, jak pozbyć się oponki, ćwiczenia na brzuch oponka, oponka na dole brzucha, oponka na brzuchu hormony, ćwiczenia na oponkę brzucha, ćwiczenia na pozbycie się brzucha, oponka kalorie, jak pozbyć się brzucha i boczków, jak pozbyć się oponki z brzucha, oponki kalorie, jak spalić tłuszcz z brzucha i boczków, ćwiczenia na spalenie oponki, tłuszcz na brzuchu hormony, jak pozbyc sie oponki, oponka na brzuchu jak się pozbyć, redukcja oponki na brzuchu, interwały na brzuch, jak spalić oponke na brzuchu, jakie cwiczenia na oponke brzucha, pozbyć się brzucha, dieta na oponke, oponka brzuch, jak pozbyć się tłuszczu z brzucha i boczków, tłuszcz z brzucha jak się pozbyć, jak pozbyc sie oponki na brzuchu, oponka jak się pozbyć, tłuszcz na dole brzucha, ćwiczenia na pozbycie się oponki, brzuch oponka, jak pozbyć się boczków i brzucha, jak pozbyć się oponki na brzuchu, jak sie pozbyc oponki z brzucha, tkanka tłuszczowa na brzuchu jak się pozbyć, odkładanie się tłuszczu na brzuchu, oponka kcal, jak spalić tkankę tłuszczową na brzuchu, interwały na spalanie tłuszczu, jak się pozbyć tłuszczu z brzucha, jak się pozbyć brzucha, ćwiczenia na spalanie tłuszczu z brzucha, jakie ćwiczenia na oponkę, jak pozbyć się brzuszka, ćwiczenia na oponke, spalacz tkanki tłuszczowej brzucha, trening na spalanie tłuszczu z brzucha, pozbycie się tkanki tłuszczowej z brzucha, pozbycie się brzucha, tłuszcz na brzuchu jak się pozbyć, trening cardio na brzuch, jak pozbyć sie brzucha, tłuszcz w dolnej części brzucha, ile kalorii spalają interwały, jak się pozbyć tłuszczu na brzuchu, brzuch stresowy jak sie pozbyc, trening na oponke, spalanie tluszczu z dolnej czesci brzucha, jak pozbyć się oponki brzusznej, jak się pozbyć oponki z brzucha, jak pozbyć się dolnej części brzucha, sposób na oponke na brzuchu, jak spalić tłuszcz z dołu brzucha, jak spalić oponke, spalanie tłuszczu z brzucha aplikacja, ćwiczenia na oponkę w domu, oponka ćwiczenia, ćwiczenia na spalanie brzucha, trening na spalanie tkanki tłuszczowej z brzucha, spalanie tkanki tłuszczowej na brzuchu, interwały a spalanie tłuszczu, ćwiczenia na spalanie tłuszczu na brzuchu, spalanie oponki na brzuchu, tłuszcz w dole brzucha, spalanie oponki, jakie cwiczenia na oponkę na brzuchu, ćwiczenia na boczki i oponkę, sposób na oponkę, jak się pozbyć oponki na brzuchu, dlaczego tłuszcz odkłada się na brzuchu, skuteczne ćwiczenia na oponkę, trening na spalanie brzucha, odkładanie tłuszczu na brzuchu, jak spalić oponkę, cwiczenia na brzuch i boczki szybki efekt, ćwiczenia na pozbycie sie brzucha i boczków, jak pozbyc sie brzuszka, ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej z brzucha, jak spalić oponke z brzucha, cwiczenia na spalanie tkanki tluszczowej brzucha, jak sie pozbyc tkanki tluszczowej na brzuchu, jak pozbyć się tkanki tłuszczowej na brzuchu, ćwiczenia na zrzucenie oponki, ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej na brzuchu, ćwiczenia na spalenie brzucha, boczki na biodrach, ćwiczenia na pozbycie się tłuszczu z brzucha, cwiczenia na spalenie brzucha, dolna oponka na brzuchu, ćwiczenia cardio na brzuch, ćwiczenia spalanie tłuszczu z brzucha, jak pozbyć się tłuszczu z klatki piersiowej, dół brzucha ćwiczenia, ćwiczenia na spalenie tkanki tłuszczowej na brzuchu, krem na spalanie tłuszczu z brzucha, spalanie tłuszczu z brzucha ćwiczenia, czy orbitrek odchudza brzuch, co spala tkankę tłuszczową na brzuchu, pozbycie się tłuszczu z brzucha, spalacz tłuszczu na brzuch, dieta i trening za darmo, spalacze tłuszczu na brzuchu.

Powiązane artykuły

Witamy na naszym portalu z wartościowymi artykułami pogrupowanymi w różnych kategoriach. Tutaj możesz dodać artykuł i podzielić się nim z innymi użytkownikami internetu. Publikowanie własych artykułów to dobry pomysł na reklamowanie własnej marki, produktu czy strony internetowej.
Dbamy o to, żeby wszystkie artykułu na naszej stronie były napisane poprawnie, zgodnie z założeniami SEO, gramatyką oraz etykietą internetową. Zapraszamy do dodawania swoich artykułów - publikacja ich odbywa się zazwyczaj szybciej niż w 48 godzin.